| Andraandruta123 a întrebat:

Buna,am 18 ani si inca nu am facut sex si prietenul meu vrea sa o facem,însă nu stiu si as vrea sa stiu ce senzație este, daca doare, ce schimbare va avea chestiile astea

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Frumos.
Daca il iubesti si te iubeste, keep going.
Pentru ca este prima ta oara, prietenul tau trebuie sa fie foarte atent, in primul rand cu preludiul.Il vei lasa sa te sarute si sa te mangaie pana simti tu ca iei foc,ca vrei,nu el si chiar si atunci,mai intarzie o clipa.Iar durerea,in acest caz,va fi minima.
Nu e vorba de durere ca durere ci de locul unde simti acea durere,pentru ca e nou si neasteptat. Oricum,e o durere trecatoare,nu te teme.
De asemenea,mare grija la protectie, prezervativ si iarasi prezervativ, bine pus, cu numar adecvat, sa nu alunece sau sa se sparga!
Schimbari? ...Vei deveni femeie, cu frumusetea si complicatiile care includ acest lucru.
Sa ai grija de tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face numai cu soțul tau

| ania a răspuns:

Nu demult scria un tip la categoria adolescenți ca de când a făcut sex cu iubita lui simte ca nu o mai iubește și nu înțelege de ce ca ea nu are nici o vina.
Ai fi mult mai fericita dacă ai alege sa respecți planul Creatorului și nu ai face sex fără căsătorie. Virginitatea e darul primit de la Creator pentru a fi dăruit numai partenerului de căsătorie. Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator și nu aduce fericire pe termen lung. Dacă chiar te iubește, căsătoriți-va. Ce s-ar întâmpla? Te va respecta mai puțin, te vei simți mai vinovata și fără valoare, stresata de o posibila sarcina nedorita, nimeni nu îți poate garanta ca nu pici tu la riscul de1% de sarcini cu prezervativ sau 20% risc de boli cu transmitere sexuala care se iau prin sânge, posibil chiar de la zgârieturi date de prezervativ

| Violleta2022 a răspuns:

Mai amana 1-2 ani, atata vreme cat nu esti pregatita mental si fizic, fiindu-ti teama.

| dullcat a răspuns:

Buna.Primele partide sunt awkward pentru toata lumea, nu te lua dupa ce vezi prin filme/seriale.

De citit https://www.planificaneprevazutul.ro/......virginare/

Nu uitati sa folositi protectie!

| Emilian65 a răspuns:

La primul contact sexual, exista o senzație de durere suportabila si care pe parcursul a câtorva secunde, aceasta durere se transforma în placere de neuitat.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu te lua dupa astia care iti zic sa amani. Daca te intelegi bine cu prietenul, fa-o cu el si tragi tu concluzia daca ti-a placut sau nu. Daca amani, iti induci frica si nesiguranta si apoi o sa eziti de fiecare data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate observ, inca nu pari pregatita emotional sa faci pasul asta.
Eu zic sa mai astepti o perioada, pana simti ca vrei sa o faci cu adevarat.

| Miruna333 a răspuns:

Fa-o cand simti ca esti pregatita cu adevarat.
Doare, insa nu intotdeauna, nu trebuie sa te sperie durerea, insa dupa vei da de senzatia cea mai tare din lume si nu vei regreta.
Va veti apropia mai tare, nu va schimba lucrurile in rau, nu te speria.

| Sistemulxxl a răspuns:

De ce nu te casatoresti daca ai mancarimi?

| Lightdark a răspuns:

Posibil și pe mine când am făcut laba prima data mă durat rău dar apoi mi s-a transformat in plăcere și acum faco data la 5 zile