| Wik98 a întrebat:

Buna, am avut relații cu soțul neprotejati. Ciclul mi s-a terminat pe data de 2 iunie si am avut relații pe 10, 11, 16, 17 pe data de 18 iunie am avut niste scurgeri de sange mai deschis si cu dureri, pe 29 trebuia sa mi se inceapa ciclul dar nu mi s-a inceput dar de 2 zile ma simt balonata si mi s-au marit sanii.
Pot fi însărcinată?

Mentionez ca am făcut test si mi-a iesit negativ.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina corect, dupa 7-10 zile de intarziere!
Orice test facut inainte de 7zile de intarziere, va fi negativ si, chiar daca esti insarcinata, fiind facut mult prea devreme.
REpeta testul de sarcina DUPA 7 zile de la intarzierea ciclului.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O alta varianta sa faci testul de sarcina corect, este sa-l facu DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
In cazul tau: 18 iunie + 21 de zile - Dupa 8 iulie 2018!
Testul facut acum, este incorect facut, de aceea ti-a iesit negativ, pentru ca a fost facut cu mult timp inainte de termenul corect.