| Delire a întrebat:

am cautat ceara pentru epilare inghinala, doar ca nu am gasit(scria:nu poate fi folosita in zonele genitale) as dori sa stiu daca pot folosi orice fel de ceara sau trebuie una speciala pentru acea zona. multumesc

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În zona inghinală folosești numai ceară caldă de albine, nu cea rece că nu smulge atât de bine și te mai și doare.
O găsești în comerț, costă în jur de 5 ron, cea mai bună este cea care are pe etichetă o albină!
Pa, pa.

| Crisu_7532 a răspuns:

Daca vrei sa faci o treaba buna, eu iti sugerez sa te duci la un salon de cosmetica. Cosmeticiana are experienta si stie cum sa minimizeze durerea provocata de epilarea cu ceara. Nu ti-as recomanda sa incerci acasa, singura, pentru ca exista posibilitatea sa nu ai suficienta forta/viteza ca sa smulgi ceara. Te mai si doare. Si te trezesti apoi ca ramai cu o fasie de ceara la...si ajungi tot la cosmeticiana. o epilare inghinala la un salon de cosmetica nu e scump, sa stii.

| Chocoleata a răspuns:

Iti sugerez sa iei de la VEET CREMA DEPILATOARE dar cauta una la sprei sau tub. Eu din acelea folosesc.Urmeaza instructiunile si crede-ma ca nu fac absolut nimic, doar sa respecti timpul de -aplicare indicat pe ambalaj. Sper ca te-am ajutat. Fundita?:O3?