| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un băiat. Are 26 de ani. Nu suntem din același oraș dar l-am văzut fata în față. Am început sa vorbim și totul e bine dar ieri parcă nu știu s-a schimbat. Înțeleg ca lucrează ca agent dar nu știu.ieri am vorbit mai puțin. Duminică eu l-am întrebat ca este sigur de toate astea și a zis ca da. Acum nu știu ce sa cred. Tot aștept sa mi scrie. Era vorba ca ca petrecem weekendul asta împreună. Nu stiu ce sa fac. Eu încă aștept vreun semn de la el. Dar asta e. Mi-a zis ca sa mă zbat pentru relație ca o sa fie frumos. Dati-mi sfaturi! Mulțumesc :-)

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu cati ani ai? chiar crezi ca el la 26 de ani isi doreste ceva serios cu tune?
Lasa-l pe el sa se zbata daca te vrea in viata lui.
Totusi ar fi important de stiut varsta ta.
O zi bunahappy

| EvaTramell a răspuns (pentru caramela):

Am 21 de ani. Fac 22.

| caramela a răspuns (pentru EvaTramell):

Multi inainte happy
Frumoasa varsta..deci esti majora si matura in gandire.
Incearca totusi sa ii lasi un mesaj, cel putin incercare nu costa bani.
Cel putin sa ai inima impacata ca ai incercat, dar nu a mers.
O zi bunahappy

| EvaTramell a răspuns (pentru caramela):

Mulțumesc. Tocmai am aflat ca nu este pregătit. Cică are nevoie de gândire sa analizele toate la rece. E ok, îl înțeleg. A suferit și îi este teama sa nu sufere din nou. La fel și eu as fii. I-am zis ca îl înțeleg și ca nu as vrea sa îl stresez cu mesaje sau ceva. Și mi-a zis ca o sa mă caute el. Mi-a mai zis ca eu alte intenții șI alte oportunități. La ce s-a referit nu știu. Că nu mi-a explicat. A zis că are prea multe pe cap. Nu stiu. Eu nu o sa îl stresez sau așa. Mi-a zis ca mă căuta el..eu duminica l-am întrebat ca îi sigur de toate astea și a zis ca da normal. Nu stiu ce sa fac, sa cred. Eu nu o sa îl mai caut.

| caramela a răspuns (pentru EvaTramell):

Inseamna ca nu doreste ceva serios si de aceea ti-a lasat timp sa te retragi singurica.
Daca va realiza ca te iubeste si ca te pierde, te va cauta in scurt timp. daca nu, viata este frumoasa si nu lasa nimic sa iti tulbure linistea si frumusetea acestei varste happy
O zi bunahappy

| EvaTramell a răspuns (pentru caramela):

M-a căutat joi. Dar a zis ceva de răbdare. Și ceva de genul ca el are senzația ca eu mai vorbesc cu cineva. Dar nu vorbesc cu nimeni. Doar cu el. Asta e dacă mă va căuta e ok, dacă nu nu. Oricum acum alte priorități mai importante. Se vede pe el puțin ca e este nesigur și nu știe. Are nevoie de gândire. E ok, l-am înțeles. Eu nu l-am mai deranjat. Mă căuta el dacă chiar vrea ceva cu mine! Mulțumesc la fel happy

| neutrino a răspuns:

Zbate-te mai mult dar vezi ca el isi doreste o fata mai apropiata de el.

| EvaTramell a răspuns (pentru neutrino):

Pentru el nu contează ca e distanta. :-). Așa am sa fac. Și el mi-a zis sa mă zbat ca o sa merite.

| Fatamuntilor a răspuns:

Lasa-l sa te caute, sa nu creada ca esti o diserata.
Poate a si uitat cum te cheama si e posibil sa mai fie fete ca tine pe lista lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

lasă timpul să treacă și o să vezi cum evoluează relația.

| EvaTramell a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa am sa fac. O sa încerc sa nu îl stresez cu mesaje sau ceva. :-).