| Taboo1 a întrebat:

Am facut cunostinta cu o fata la o petrecere.
Acolo am discutat fara probleme cu ea si sunt cam timid dar atunci (eram un pic beat) si cred ca de aia a decurs totul asa bine si mi-a dat numarul ei dar imi este cam teama si sa o invit la intalnire nu o cunosc inca prea bine si nu stiu cum sa aflu mai multe despre ea. Si despre ce sa vorbesc cu ea (mai ales la intalnire) sa nu o plictisesc si sa o fac sa se simta bine si sa nu fie LINISTEA AIA ENERVANTA.
Si cum pot sa scap de timiditatea asta nasoala sad

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se pare ca bautura este singura ta salvare. Ia telefonul intr-o mana si in cealalta mana o sticluta cu tarie. Bafta, dar ai grija sa nu te miroasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa scapi de timiditate decat daca faci cate un pas, incet. Sun-o si invit-o undeva indiferent cat de greu ti se pare, apoi ii spui ca esti timid si ca trebuie sa te inteleaga si ea.

| Zadkiel a răspuns:

Mai... in zilele noastre, chiar daca esti timid, poti vorbi foarte usor prin mesaje, facebook etc. Poti stabili o intalnire peste 1 saptamana cu ea, ii spui ca nu ai timp in momentul asta, iar intre timp sa mai vorbesti cu ea si s-o cunosti. Nu este obligatoriu sa vorbesti cu ea la telefon. Iar daca mai astepti mult fara sa-i dai un semn de viata, poti sa-i zici adio. Sper ca te-am ajuat, bafta! happy

| Andu21 a răspuns:

Simplu, iti spun si tie acelasi lucru, timiditatea este eficienta intr-un anumit moment, acesta poate sa fie unul dintre acele momente.

Gaseste-ti curajul sa o suni, spune-i ca ti-a facut placere ca ai cunoscut-o la petrecere si ca discutia voastra ti-a ramas in minte. Mai spune-i ca ti-ar placea daca v-ati mai intalnii odata la un suc/cafea/prajitura sa puteti continua discutia de la petrecere.

Ca sa nu fie linistea aia enervanta, abordeaza subiecte despre voi, intreaba tot felul de lucruri despre ea, spune-i despre tine, in acest fel o sa vedeti ce aveti in comun si ce nu si ve-ti ajunge sa va cunoasteti mai bine.

Nu te pierde si nu iti fie rusine sa vorbesti despre tine, spune-i adevarul si nu o mintii inutil. Fii tu insuti si nu te da "ZMEU"!

Iti urez mult noroc si o eventuala relatie implinita!

| unnamed2 a răspuns:

O fix ca mine big grinbig grin cind esti Beat ESTI MAESTRU dar treeaz... mai bine tac...

| synguratyk a răspuns (pentru unnamed2):

Ca sa scapi de timiditate trebuie sa fi relaxat... daca crezi ca aceasta fata merita atentia ta nu trebuie decat sa ai incredere in tine.nu te mai gandi ce ar trebui sa vorbesti si ce nu, plictisitor si ce nu.fi tu insuti si ai sa vezi ca va fi mai usor decat sa incerci sa te prefaci ca esti altfel...ai sa razi dar multe fete gasesc timiditatea unui baiat ff draguta. eu sunt fata am 24 de ani si crede-ma ca mai in siguranta ma simt langa un baiat mai timid decat langa unul f sigur pe el si tupeist.ai incredere in tine asta e tot ce conteaza