| nuam a întrebat:

N-am noroc in dragoste sau la fete.Cauza nu cred ca e aspectul pentru ca se mai uita dupa mine si imi mai zambesc fetele (sau mi se pare?), dar poate fi din cauza comportamentului? Sunt de fel mai timid si poate de aia nu imi pot face o prietena. Vrbesc cu ele, dar dupa un timp nu iasa nimic, trebuie sa fiu mai direct? Poate cauza o fi ca eu doar vorbesc cu ele la telefon si pe mess 1, 2 sau 3 saptamani si se plictisesc daca nu le invit la o intalnire ceva. Ori au pe altcineva.

Răspuns Câştigător
| AliceDC a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine,asuma-ti riscuri distreaza-te
bucura-te de viata,cred ca de fapt iti e teama de respingere,toti am trecut prin asta odata(chiar si aia de se cred mari macho, care de fapt dupa parerea mea sunt niste fatalai)ar trebui sa le inviti mai repede sincer nu ai nimic de pierdut cel mult castigi o buna prietena cu care ai putea discuta mai multe, mult noroc si fii increzator in tine sigur nu ti se pare cand zambesc.

10 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Hmm...trebuie sa-ti schimbi atitudinea...trebuie sa fii mai porcos cum s-ar zice laughing
Invita-le in oras si tu, nu sta ca prostu' in fata pc-ului sau cu tel la ureche laughing. Baftawinking

| 5123fsda a răspuns:

Poi invitale ce astepti sa te invite ele? Sa sti ca baiatul trebuie sa faca primul pas... asa ca treci la actiunetongue

| micutsa19 a răspuns:

Vd ca ai prins ideea,dar de ce nu o pui in aplicare? incearca sa fii si uh mai direct, pana la urma ce ai de pierdut si eu eram mai timida(si acum mai sunt un pic), dar dupa o vreme am vz ca nu am nimic de castigat daca nu imi schimb putin atitudinea si acum totul e OK

deci mai mult tupeu

bafta

| Gagikaru a răspuns:

Esti prea prost

| micutsa19 a răspuns (pentru Gagikaru):

Mai nu fi asa rau

| nuam explică (pentru Gagikaru):

Intr-un fel ai drepate ca le las sa-mi scape asa.

| IrinaBiancaDulce a răspuns:

Ce dragut blushing eu imi caut un iubit si nu am noroc de persoane asa ca tine toti sunt badarani asa ca nu te schimba! daca vei continua asa sunt sigura ca iti vei gasi partenerawinking trebuie doar sa vina momentul potrivitwinking daca vrei sa vb iti trimit prin mesaj idd-ul meuwinking te pupacesc si mult succes :*

| geologul a răspuns:

Timiditatea te o lasi acasa omule daca vrei sa ti gasesti o fata ca nu o sa astepti pana te agata ele.Astfel o sa astepti mult si bine

| GeorgiiA a răspuns:

Pai de obicei fetelor nu le plac baietii foarte directi dar nici foarte timizi.incearca sa fii intre nu stiu sigur daca intelegi.ma refer ca doar la momentul potrivit trebuie sa fii direct incearca sa iesi cu ele si sa te detasezi de situatie.te gandesti si tu putin ca e doar o fata si gata sper ca te.am ajutathappy

| larysuka14 a răspuns:

Un sfat,daca poti sa il numesti asa. Daca te sinti trist sau singur si nu poti face mare lucru in privinta asta asculta rokc, de ex:Evanescence, serios la mine a functionat big grin
Si iti doresc succes la agatat gagici laughing