| X2k17 a întrebat:

Am facut sex anal neprotejat cu prietena mea.Si s-a scurs putina sperma pe vagin.In dimineata asta trebuia sa-i vina ciclu.Si inca nu a aparut.Este posibil sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece iti lipseste in mod abslut sigur informatia certa, exacta, precisa si corecta in privinta atat a modului dar mai ales cea a momentului in care femeia poate sa procreeze, citeste si invata. Se stie ca OVULUL este produs si eliberat din FOLICULUL OVARIAN intruna dintre cele 2 trompe uterine INTOTDEAUNA indiferent de tipul sau lungimea ciclului menstrual cu exact 14 zile inainte de data pornirii urmatoarei menstruatii. Cele 14 zile situate intre ziua de OVULATIE si ziua de incepere a urmatoarei menstruatii se numeste PERIOADA LUTEALA si are INTOTDEAUNA LUNGIMEA FIXA de 14 zile. De asemenea este determinat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL adica poate fi FECUNDAT de catre un spermatozoid doar in ziua producerii sale, adica MAXIM in urmatoarele 24 de ore de la eliberarea din OVAR. Daca in urmatoarele maxim 24 de ore ovulul nu este fecundat, atunci incepand cu a 2 zi ovulul nefecundat, intra intr-un proces de IMBATRANIRE ACCELERATA, si in 2-3 zile DEGENEREAZA 100% si atentie SE DESTRAMA si o parte din resturile rezultate sunt resorbite de tesuturile uterului si a endometrului., iar o alta parte se transforma in CORPUL GALBEN care se fixeaza de peretele uterului si incepe sa produca progesteron pana in preziua urmatoarei menstruatii. Reiese ca dupa trecerea a 3 maxim 4 zile de la producerea sa, OVULUL PUR SI SIMPLU... DISPARE DIN UTER, proces care se produce cu 9-10 sau chiar 11 zile inainte de ziua de TERMINARE a CICLULUI MENSTRUL, care coincide cu data de pornire a viitoarei menstruatii. Fiindca in ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual care sunt situate inaintea menstruatiei ce va urma, NU POATE EXISTA UN OVUL VIABIL IN UTER, rezulta cat se poate de simplu si clar ca in acele 9-10 zile chiar si daca ajunge in vagin sperma indiferent de cantitate, formarea sarcinii devine 100% IMPOSIBILA fiindca lipseste OVULUL VIABIL cel din care se poate forma sarcina. Multa sanatate!

| agrisan a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tu chiar esti senil cu totul? Ce-l intereseaza pe baiat toate idioteniile tale "stiintifice" pe care le debitezi pe aici, dandu-ti aere de a tot stiutor. Baiatul - si toti cei care pun intrebari pe aici - doresc raspunsuri simple, nu prelegeri de "profesor sclerozat", care crede ca toata lumea trebuie sa-i acceseze "stiinta" lui "selenaro-euclidiana".
Nu contest ca ai cunostinte in domeniu, dar un om destept, atunci cand da o explicatie, "coboara" cu limbajul la nivelul celor care-l asculta sau il citesc si o face simplu, scurt, concis si pe intelesul tuturor.
Nu zic mai multe, ca sa nu folosesc cuvinte mai grele. Tu nu ti-ai dat seama ca esti ridicol? Ca desi ai capul rotund, ai mintea in colturi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru agrisan):

Probabil ca pana acum NU ai observat ca majoritatea raspunsurile mele sunt si apreciate si intelese de catre majoritatea carora le-am raspuns. Este posibil ca printre cei care ne cer ajutor, sfaturi sau explicatii, sa fie si unii mai putin dotati intelectual, dar cu toate acestea CONTRAR PARERII tale de ''expert''posesor al unui IQ ''colosal'' (nu-i asa? din moment ce ai realizat o analiza atat....fina rolling on the floor ), nu iti este permis ca sa-i cataloghezi/consideri pe toti ca fiind niste inculti needucati, prosti sau chiar imbecili. Si pentru a nu ramane in continuare ''in ceata'' afla ''desteptule'' ca toti cei care NU au inteles sau mai au nelamuriri, au suficienta INTELIGENTA de a ma accesa prin mesaje private sau pe site-uri de socializare unde in particular le ofer informatii si raspunsuri pana reusesc sa inteleaga perfect ceea ce doresc sa stie. Este greu nu-i asa cu ''senilitatea'' unora si IMBECILITATEA altora care nu eusesc sa inteleaga chiar si lucruri simple, fiindca ei nu au minte-n colturi, ci o au ''NETEDA'' fara circumvolutiuni. NO COMMENT rolling on the floor rolling on the floor

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, mintea ta te duce doar la a jigni oamenii? Chiar atat de sclerozat esti "domnule ginecolog"? Si mai razi si ca proasta-n... sau prostu'n targ.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mi25):

Ii jignesc doar pe cei care sunt de teapa ta, imbecili si retardati asa cum esti si tu mai @mionel70 rolling on the floor Si la fel pe toti cei care NU reusesc sa inteleaga chiar si lucruri simple, elementare, fiindca ei nu au ''minte-n colturi'' asa cum este a mea, ci o au perfect ''NETEDA'' fara urma de circumvolutiuni. rolling on the floor NO COMMENT rolling on the floor

14 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca era in preajma venirii menstruatiei, nu poate sa ramana gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU conteaza unde i s-a scus sperma conteaza ca cu 3-4 zile inainte sa ii vina menstruatia orice femei se afla in perioada infertilitatii absolute, deci 0 sanse sa fi ramas gravida.

| X2k17 explică (pentru MihaiNicu23):

Pai..acum 5 zile s-a intamplat asta.e vreo sansa sa fii ramas insarcinata?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru X2k17):

Data viitoare sa-i dai o l.i.m.b.u.t.a., ca sa nu mai fii stresat

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru X2k17):

Tinere, mai pe scurt: cu 12 zile inainte de prima zi a urmatoarei menstruatii incepe perioada nefertila. Consider ca nu poate ramane gravida, deoarece: este in perioada nefertila. Ajungerea unui spermatozoid la ovul - chiar daca ar fi peroada fertila - ar fi foarte grea, chiar imposibila, in conditiile pe care le-ai expus.
99, 9999999% nu este gravida.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Explica-i omului unde sa i-o dea.laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Sa i-o dea la posta; prin post-restant. laughing laughing laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ma refeream la limbuta, nu la putuca.big grin

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pentru "intrebator" : calea este comuna, ca sa nu fie cu surprize la 9 luni. laughing laughing laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

Teoretic sansele sa ramana gravida sunt extrem de mici chiar daca sperma a ajuns in interior avand in vedere ca actul sexual s-a consumat cu 4-5 zile inainte de aparitia sangerarilor menstruale. Mai asteptati sigur menstruatia isi va face aparitia cat de curand.