| IoanaBibiG a întrebat:

.am facut sex(protejat) cu prietenul meu acum 2zile...el a crezut ca ejaculase in prezervativ dar ejaculase in mine. A vazut imediat ca prezervativul era rupt iar eu speriata m.am dat jos din pat si toata sperma cazuse jos..am fost la baie si MI.a mai curs putin. Am luat Dupa 3h pilula de a doua zi Postinor iar Dupa 12h cealalta pastila... Am avut ciclu de pe 23ianuarie pana pe 26 si Inca 2 zile scurgeri. Pete. Se curata. Am si menstruatia neregulata. Exista riscul sa raman insarcinata? Off astept un raspuns bun. Nu MA simt bine, MA gandesc la orice

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pastila de a doua zi are si marja de eroare, fiind sigura numai 95%, deci, nimenu nu-ti poate confirma sau infirma o sarcina acum.
Un testd e sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
cat priveste prezervativul rupt, pot spune ca este dintr-un singur motiv, baiatul si-a cumpaart prezervatve mult prea mari pentru cuculetul lui micut. Daca ar fi fost cinsit si i-ar fi pasat de tine, sia-r fii luat masuri mici de prezevativ, care nu se rasuceau in timpul sefului pe sula, fiind atat de largi, cum s-a intamplat de altfel, pana s-a rupt.

Un singur lucru pot sa-ti spun: de la pastila de a doua zi, poti sa ai extremd e multe neplaceri, chisturi si finroame, cancere orice, pentru ca este o bomba hormonala cu efecte secundare dezastruoase!

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că nu ai cum să fii gravidă.
Dar rău s-ar putea să te simți încă vreo 6 luni de-acum încolo, otrava aia are efecte adverse foarte urâte și de durată.

| IoanaBibiG explică (pentru mihai69):

Mersi... Asta voiam sa stiu. Daca e posibil sa fiuu gravida

| mihai69 a răspuns:

Apropo de presupunerile doamnei labe de mai sus: un „cuc" mic nu poate rupe un prezervativ prea mare, cel mult poate aluneca afară din acesta. Prezervativul se rupe doar dacă:
1. e pus greșit;
2. e prea mic și / sau lipsește lubrifierea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastile de protectie este posibil sa nu fii gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu esti gravida stai linistita starea de rau nu se datoreaza in nici un caz sarcinii, ci mai degraba e efectul stresului si tensiunii acumulate dupa incidentul acela cu prezervativul si teama de sarcina.

| IoanaBibiG explică (pentru HazelEyes77):

Mersi.m. am mai linistit.dar DC mi.a curs doar azi dimineata un lichid alb. Si cand urinez ma ustura? Sunt racita?

| IoanaBibiG explică (pentru HazelEyes77):

De LA Prima pastila m.a durut Burta Putin.

| alinadianaaa a răspuns:

Incear a sa iti faci un test de sarcina pentru a te lamuri

| IoanaBibiG explică (pentru alinadianaaa):

Pai am luat pilula si il voi face peste 2 saptamani. Mersi

| IoanaBibiG explică (pentru alinadianaaa):

Pai am luat pilula... Of il voi face peste cateva zile

| TonyAlex a răspuns:

Draga tanara imi pare extrem de rau de dumneavoastra dar un copilas este pe drum

va recomand sa faceti un roman despre cat de mult va iubiti parintii inainte sa le dezvaluiti ca sunteti insarcinata