| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am fost cu o fata 3 luni apoi ne-am despartit. Ne-am cetat din cauza prietenului ei cel mai bun cu care vorbea foarte mult si la scoala stateau tot timpul impreuna in pauze. Dar ea a zis ca il considera doar un prieten si nimic mai mult desi eu i-am zis ca lui ii plece de ea nu m-a crezut a zis ca nu e adevarat. La cateva zile dupa ce ne-am despartit el i-a zis ca ii place de ea si ea a acceptat sa fie impreuna cu el dar zice ca tot la mine se gandeste, ca ma iubeste si ca o sa fim impreuna pesete o luna, 3 sau 9 nu conteaza si ca o sa fie intotdeauna acolo pentru mine. Am intrebat-o de ce a ales sa fie cu el in loc sa ne impacam si acestea au fost cuvintele ei "serios, nu stiu! chiar nu stiu ce sa-ti zic as minti daca ti-as zice ca e un motiv anume pur si simplu asta mi-a venit pe moment, nu-mi pot explica ". O iubesc ce ma sfatuiti sa fac. Vreau si eu un sfat.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca daca ea te iubea nu accepta sa fie cu acel baiat, se joaca cu sentimentele tale si daca as fi in locul tau as renunta la ea

| plasticstyle a răspuns:

Nu-ti mai bate capul

| Azµre a răspuns:

Să îți vezi înainte de viață, nu merită!
Dacă te iubea nu se cupla imediat cu altul și nu-ți zicea nu știu.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Eu zic sa ii spui un mare si calduros ''pa!''
ce inseamna asta? cand iubesti pe cineva, nu stai cu cel mai bun prieten mereu! nu isi explica de ce a facut asta? pai de aia trebuie sa ii spui ''pa!'', sa stie de acum ca pentru orice decizie luata trebuie sa isi asume responsabilitatea! ce, tu esti catelul ei? sunt cu altul dar revin peste 1, 3, 9 luni? Doamne fereste! va joaca pe amandoi pe degete!
stiu ca ti-e greu, dar mergi mai departe! ti-a dovedit prin fapte ca nu te iubeste, lasa cuvintele pe care le spune! minte! adica te iubesc enorm, dar sunt putin cu altul, nu stiu de ce, dar asteapta-ma ca revin! e chiar culmea!
fruntea sus si treci peste! daca a facut o data asta si te impaci cu ea, o sa faca iar, stiind ca ai o mare slabiciune pentru ea si o vei primi inapoi!
gaseste-ti o fata serioasa, care sa tina la tine si care sa respecte relatia voastra!
succes happy

| WildDream a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Total de acord cu tine!
Fata asta chiar are tupeu.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru WildDream):

Multumeeeesc :-)

| Earthroot a răspuns:

Trebuia sa te gandesti ca tu esti iubitul ei iar tipul ala nu-i decat prietenul ei gay.E vina ta ca nu ai stiut sa o pastrezi, gelozia nu te ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| PupicAndreea a răspuns:

Incercati sa treceti peste tot ce a fost pana acum si luati-o de la capat, dar daca nu se poate din pacate va trebui sa ramaneti separati.

| paulanagy a răspuns:

Hei eu te-as sfatui sa te apropii din nou de ea sa incerci sa vezi ce gaseste in el si nu gaseste in tine si daca nu te mai vrea incearca sa te resemnezi si sa o uiti sigur mai sunt si alte fete dragute pentru tine! multa bafta te pup!