| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am fost împreună cu un baiat timp de 4 aproapre 5 luni si știu ca ma iubea dar eu am gresit mult in relatie dar tot ne impacam iar eu am fost ceea care a pus capat relatiei din cauza ca fuma si regret acum. Acum cateva luni i-a zis unei fete ca ar mai fi cu mine doar sa-si bata joc si i-am dat mesaj ieri si a zis ca glumea si voia sa se dea smecher (el n-a mai fost cu nici o fata de cand ne-am despărțit adica prin septembrie) Si acum am inceput iar sa vorbim, el imi zice ca-i pasa de mine si i-am zis ca nu-l cred si a zis sa cred ce vreau si ca el crede ce simte, nu stiu ce sa fac si nu stiu daca-si bate joc, va rog ajutor, dau funda!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mi se pare ca relatia asta nu are nici un fel de substanta in ea, pentru ca nu vad sentimente aici, ci doar orgolii.
Tu ai renuntat la el pentru ca nu se lasa de fumat, iar el s-a razbunat pentru asta, spunand altora ca nu tinea la tine.
La nici unul din voi nu vad sentimente de dragoste adevarata, unde esti dispus sa faci sacrificii de dragul iubitei/iubitului, renuntand la ceva ce face nefericit pe celalalt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti incerca prin a-i mai acorda inca o sansa, dar in acelasi timp va trebui ca neaparat sa-ti schimbi si comportamentul pentru a nu mai gresi asa cum ai facut-o prima data. S-ar putea chiar sa mearga relatia in noile conditii. Succes!

| mihai69 a răspuns:

La căt îți bați tu joc de el, ai merita să ți-o facă şi el, să vezi cum e!
Ori ai încredere, ori lasă-l în pace!

| Ana144 a răspuns (pentru mihai69):

Te as ruga sa citesti iar conversatia happy NU! mi am batut joc de nimeni.

| mihai69 a răspuns (pentru Ana144):

Crede-mă, am citit:
„știu ca ma iubea dar eu am gresit mult in relatie dar tot ne impacam"
„eu am fost ceea care a pus capat relatiei din cauza ca fuma si regret acum"
„el imi zice ca i pasa de mine si i am zis ca nu l cred"
Așadar tu îi cauți mereu pricină, te cerți cu el ca să ai cu cine să te-mpaci, dar tu nu consideri că asta ar fi bătaie de joc...
No comment.

| Freya1 a răspuns:

Acum eu nu stiu cat esti tu de desteapta dar banuiesc ca daca te-ai impaca cu el, avand in vedere ca a zis ca o sa isi bata joc de tine te-ai prinde daca asa ar fi...

| MihaiNicu23 a răspuns:

De ce sa ii acorzi o sansa dar stai ca tu zici ca te-ai despartit de el, mai bine nu il mai cauta nu cred ca va mai vrea sa se impace cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miroase ceva urât la mijloc, ai o prietenã falsã si el este fals si te minte. Oricum mergi si suge* nu ai nimic de pierdut.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Frate deci jur ca innebunesc atunci cand aud ca "m-am despartit de el pentru ca fuma" ...doamne iarta-ma si daca fumeaza ce? Daca voiai o relatie cu el ii acceptai acest defect...si da e posibil sa-si bata joc de tine cum e la fel de posibil sa nu-si bata joc de tine.

| MtfkRebekah a răspuns:

Încearcă să te hotărăști asupra a ceea ce iti doresti. Căci dacă vi si pleci constant nu faci decât să ranesti. Invata sa nu gândești egoist, fumatul nu este un lucru bun, dar nici un motiv atât de bun pentu a te desparți de omul pe care îl iubești. Cand iubești, lupți. Acuma daca totusi dorești să vă împăcati discutați liber despre toate problemele înainte de toate. Asa spun eu ca ai evita sa fii rănită sau sa il ranesti iar.