| EvaTramell a întrebat:

am mai postat inca odata. ma simt foarte naspa ca aproape era sa o fac, dar n-am facut-o. el a incercat mai multe dar nu am vrut. nu mia introduso inauntru dar l-am lasat doar pe langa clitorist. va rog. el a zis ca nu se intampla nimic, dar mie foarte teama. voi ce credeti? mie teama...

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Nu te lasa influentata de nimeni si nimic (prietene, prieten, ptu-isti). Cand vei fii pregatita nu vei mai da inapoi. Acum pur si simplu nu esti pregatita. Si nu te mai gandi la prostii ca e saptamana mare. De preferat sa discuti cu mama ta despre ceea ce inseamna inceperea vietii sexuale, despre riscuri si responsabilitati. Nu stiu ce varsta ai, dar dupa cum ai ai scris, te sfatuiesc sa mai astepti si repet: vorbeste cu mama ta despre asta, e persoana care nu-ti vrea raul niciodata, iar daca ai impresia ca e "de moda veche", tine minte ca nu intotdeauna ceea ce e nou e si bun, plus ca mama ta are ceea ce se numeste experienta de viata. Rusinea nu-si are locul in relatia mama-fiica.
Bafta si Sarbatori fericite!

| Amelya02 a răspuns:

Este normal sa-ti fie teama daca nu ai avut niciun contact pana acum.
Daca va fi sa o faci, fa-o din proprie initiativa, nu doar pentru ca el iti cere. Nu-l lasa sa te preseze.
Trebuie sa fii pregatita si fara teama, sa fie implicate si sentimente din partea amandurora, nu doar dorinte!
Informeaza-te despre contraceptie, iar cand va veni momentul sa o faci, nu vei avea nici o retinere. Daca vrei sa discutam mai multe, ma contactezi prin mesaj.

| alecssandra a răspuns:

Ce ai facut tu se numeste petting si de ce esti trista si panicata? In loc sa savurezi...Mai ales daca i-l iubesti si te iubeste. Poate nu te simti pregatita ceea ce cred asta iti propun ori sa fii tu putin mai relaxata ori spune-i ca nu esti sigura ca vrei sa faci asta..De curiozitate, cati ani ai?

| EvaTramell explică (pentru alecssandra):

18 ani happy

| alecssandra a răspuns (pentru EvaTramell):

Eu iti recomand sa te relaxezi pur si simplu, totul va veni de la sine