| pufu :* a întrebat:

am mai postat o intrebare de ceva timp in legatura cu fostul meu prieten happy Acum vreo 2 luni ne-am reimpacat sau cel putin asa am crezut eu. ma tinea de mana si imi spunea "te iubesc" ori de cate ori avea ocazia. Dupa o luna in care vorbeam zilnic am observat ca iarasi se distanteaza de mine, asta ducand la inevitabila despartire.Nu ne-am certat, pur si simplu am ales sa-l ignor. insa el ca de obicei iarasi a inceput sa ma caute, sa-si ceara scuze, sa se faca in toate felurile doar ca sa-si scuze atitudinea spunand ca e complicat... acum vrea sa stie daca mai am sentimente fata de el, insa m-am saturat ca o luna sa vrea sa fie cu mine si in cealalta sa nu-mi spuna nici macar "Buna". Desi eu inca il mai iubesc i-am spus sa ma uite ca poate e mai bine asa.replica lui a fost : " te iubesc de 4 ani. nu te pot uita si nici nu vreau sa o fac ", i-am cerut sa vorbim fata in fata insa iarasi aceleasi scuze : timiditatea, faptul ca el se considera complicat, bla bla bla. Saptamana viitoare se intoarce in tara un prieten foarte bun care vrea sa fie cu mine, el tot timpul a fost atent cu mine, m-a facut sa zambesc.acum sunt prinsa intre cei doi straight face chiar nu stiu ce fac. Mie imi place de fostul dar mie teama ca iarasi o sa ma raneasca dar in fond eu tot timpul mi-am gasit un loc in familia lui care se poarta super dragut cu mine. Mentionez ca el mi-a cerut doar sa-i spun daca mai simt ceva pentru el asta neinsemnand ca o sa ne impacam acum ci candva cand vom "fi mari". Amandoi avem 18 ani deci nu cred ca e doar vreo chestie de copii. Puneti-va in locul meu; Ce ar trebui sa fac? mersi happy funda (^_^)

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ori il iubesti, ori il placi? Hotaraste-te!

Eu zic sa ai o discutie serioasa cu el si abia apoi sa iei o decizie!

| Floreenofficial a răspuns:

Inteleg cum e.numai ca faza naspa e ca nu traiesti cu familia lui ci cu el...
in general fostii... daca te-au ranit in trecut o vor face si in viitor.crezi ca omu se schimba asa usor?straight face
sunt de evitat persoanele astea... sad
bafta! :*