| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am mai primit sfaturi utile de la voi(utilizatorii de pe TPU) si ma gandeam sa ma ajutati si de data asta...
Dupa cum am mai spus si in alte intrebari, sunt indragostita de un baiat cu 3 ai mai mareca mine(eu am 15).De la o vreme incoace el ma tot saluta,imi zambea,se holba la mine, isi petrecea cateodata timpul stand in fata casei mele etc.La inceput nu a fost decato simpatie, dar apoi sentimentul a devenit mai puternic si am ajuns sa nu am ochi pentru alti baieti.In fine, eu eram foarte fericita cand il vedeam pana cand accidental am aflat ca are prietena! Ea locuind dintr-un oras la 60 de km departare de al nostru. Ceea ce m-a facut sa ma simt mai prost a fost faptul ca sunt impreuna de 2 ani iar el o viziteaza aproape in fiecare weekend. sad
Nu pot spune in cuvinte ce distrusa am fost.Am plans zile intregi fara sa stie nimeni ce am.M-am tot intrebat de ce se tot uita la mine si imi zambea etc, etc, daca avea o relatie stabila.Era primul baiat pentru care simteam ca sunt capabila sa dau totul! Mi-am mai revenit acum,dar cu ajutorul mamei care mi-a fost alaturi si m-a sfatuit ca nu merita sa plang pentru nimeni, oricat de mult tin la persoana respectiva.Nu pot sta o secunda fara sa ma gandesc la el si la cat de mult il dispretuiesc.Mai bine nu ma mai amagea si nu sufeream atat.Sincer,mi-e chiar frica sa ma indragostesc din nou...As vrea sa-l fac sa simta si el suferinta care mi-a provocat-o.Imi cer scuze ca v-am rapit din timp, dar aveam nevoie sa spun cuiva inainte sa incep din nou sa plang.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu vad nici un motiv pe care tu sa te razbuni pe el, chiar nu ti-a facut nimic, tu singura ti-ai facit iluzii pentru simplu fapt ca se uita la tine sau iti zambea sau cine sti ce mai facea, poate e mai bine asa ca nu s a intamplat nimic... daca ajungea-i sa fi cu el, sa te culci cu el, sa te indragostesti de el si sa iti faci planuri cu el apoi aflai ca de fapt el are o relatie stabila si ca tu pentru el ai fost doar o aventura...asa erai fericita?

| Lexiiii a răspuns:

Uite sfatul meu. Nu stiu daca ai fost cu el impreuna, si ai tot dreptul sa il dispretuiesti. Dar el nu ti-a facut nimic, daca e cu alta fata. Si tu nu i-ai zis ca il iubesti crezi ca el ghiceste? Si poate se uita la tine si zambsti cum mai face si cu alte fete. Nu iti mai fa sperante sincer. Nu merita, iti faci rau singura. Daca vrei sa vorbesti cu cine-va lasa-i idul tau pe privat

| blueheart a răspuns:

Iti faci singura rau. Intre a placea si a tine la cineva e diferenta mare. Nu vreau sa fiu rea si sa-ti spun de ce nu te-ai interesat daca are prietena sau nu, dar ar fi fost mai bine daca o faceai asa nu mai sufereai acum sad. Ai abia 15 ani, ai tot timpul inainte ca sa te indragosteti de altcineva. Nu merita sa strici relatia lor cand poti gasi un baiat fara obligatii care sa te iubeasca sincer, sa impartasiti momente speciale.
Fruntea sus! Viata este frumoasa, daruieste ambetul tau celor din jur, cineva se va indragosti de elwinking.
Succes! kiss

| XxcorixX a răspuns (pentru blueheart):

M-am interesat daca are prietena de la bun inceput iar persoana respectiva care il cunostea mi-a spus ca nu are...Si nu doresc sa le stric relatia, nu-mi sta in fire sa fiu egoista si sa ma gandesc numai sa-mi fie mie bine.Cred ca ai dreptate si nu-mi fac griji "ca are balta peste"winking

| blueheart a răspuns (pentru XxcorixX):

Nu trebuie neaparat sa gandesti asa. Dar va aparea in curand si baiatul acela specialbatting eyelasheswinking kiss