| ing3rd3mon4u a întrebat:

Bunasad Am nevoie urgent de ajutor..va rog foarte multsadcrying
Dau fundita si voturi.

s-a intamplat asa : astazi eram la scoala si stateam pe o banca si la cativa pasi de mine era un coleg care invata langa clasa mea...si el vb la telefon si s-a apropiat de mine si m'a salutat si m'a pupat pe obraji fara sa se atinga buzele de obraz sau cine stie ce..adica doar s-a atins obraz de obraz..si dupa aia m'a intrebat daca am prieten si i'am zis ca da, ca am prieten si i'am zis ca de ce : si el a zis ca vroia sa ma invite la o cafea si i'am zis ca am iubit si ca nu fac asta.
Cand amm ajuns acasa i'am povestit iubitului meu ce s-a intamplat si nu m'a inteles.i'am zis stiu ca preferi adevarul si ca suporti mai bine adevarul decat minciuna. Nu am niciun motiv ca sa te mint sau sa iti ascund ceva. TI'am zis pentru ca vreau sa fiu sincera cu tine asa cu esti si tu cu mine si vreau sa fie bine.
A schimbat parolele la conturi, a schimbat avatarul a zis ca adevarul doare..si ca nu ma crede..si m-am si jurat.

Ce sfat imi dati?
ce fac ca sa ma creada?

Răspuns Câştigător
| Nobodyone a răspuns:

Nu vad de ce a trebuit sa ii spui asta prietenului tau. Asa cum a zis cineva intr-un alt comentariu, daca se lua cineva de tine mai ziceam, dar pentru o simpla atingere a obrajilor si o invitatie la cafea, nu era cazul sa ii spui. Tu,in primul rand, ar trebui sa fii multumita ca ai primit o invitatie la o cafea deoarece inseamna ca esti frumoasa, draguta, simpatica.
Cat despre iubitul tau...ori e gelos, ori vrea sa se desparta de tine. In momentul in care celalalt membru al relatiei face astfel de faze inseamna ca s-a saturat de tine [in majoritatea cazurilor]. In locul tau nu as incerca sa fac nimic. Daca tine la tine ar trebui sa inteleaga, daca nu, ura si la gara, nu e ultimul baiat de pe planeta. Good luck! :*

39 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ce adevar doare?

| AlexKiddu a răspuns:

Daca nu te crede ins ca nu iti merita iubirea o realtie se bazeaza pe :INCREDERE

| AnwtSsa a răspuns:

E un cretin straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l in... de aurolac.Ce dracu, se supara din atata lucru?straight face L-as da draq si un sut in cur, porcu draq.

| ing3rd3mon4u explică (pentru anonim_4396):

Hey, eu nu te'am jignit pe tine. Nu iti permit ca sa il jignesti..ca nici eu nu te'am jignit pe tine sau pe iubitul tau daca ai iubit.Nu ti se pare corect? Vrei respect, respecta!winking

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Fă futuți băgamias vezi că întreci limita și mă calci pe coadă

| ing3rd3mon4u explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Deci imi poti spune care e parerea ta si sa nu va mai certati... daca se poate

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Părerea mea este că ar trebui să îl lași în pace o perioadă...
Tot el va veni la tine

| ing3rd3mon4u explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

A venit si'a cerut scuze.Dar acum e alta problema. am fc o intelegere sa ne spunem ce facem..in orice moment.
Si el a trecut peste cateva intelegeri pe care le pusesem impreuna.
SI eu vb cu el la microfon si nu i'am zis ca umblu pe telefon ..umblam doar in setari si s-a suparat ff tare. Si acum se comporta ff urat cu mine..cica : De acum nu iti mai zic ce fac..si toate astea.
Si am iesit de pe mess. ce fac.vb cu el sau astept sa vb cu mine?sad
Cam aiurea:-

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

E prea exagerat băiatu ăsta
Vrei să fii cu el cu tot cu orgoliul lui sau să fii cu altcineva care te va face mai fericită?

| ing3rd3mon4u explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Buna. pai vreau sa fiu cu el..cand iubesti pe cineva il iubesti cu calitati si cu defecte..corect? sper sa se poata schimbasad

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Tu ce târfa de măta vrei mă?
Ce pl.m stai și mă freci încontinuu la icre?

Răspuns utilizator avertizat

Ce trebuie tu sa faci este sa nu ii mai spui niciunui prieten iubit ce se intampla la chestii din astea minore pentru ca el va crede ca si tu ai vrut etc si eu sunt baiat si eu chiar am de tras cu iubita mea dupa faze din asteawinking

De la 19.00 pana la 7:00 dim am discutat am vb.:.-< ma jignit..se comporta f urat cu miine.sad nu apreciaza ca ii zic adevarul si ca sunt sincera.sad

Probabil daca te iubea intr-adevar si nu vroia sa scape de tine nu facea atata tamtam pentru o faza dinasta.
Poate s-a saturat de tinehappy

Altfel nu se explica de ce nu mai vrea sa auda de tinehappy

Chestia este ca mi-a zis ca nu renunta la mine, ca nu vrea sa renunte la mine.MI'a zis ca se comporta asa ca sa ma invat minte si sa numai ii gresc.sad
mi-am cerut scuze..stii..i'am explicat.dar nu stiu ce sa fac ca sa fie binesad

Asculta aici. eu nu as face ce a facut el pentru ca nu este un motiv intemeiat sa faca pasul acesta doar ca un baiat si-a incercat norocul cu tine (Sa vada daca ai vrea sa fii cu el sau chestii din astea)

Tu ai vrea sa te mai impaci cu el?

Vreau sa fie bine, sa nu ne certam avem 1 an si 2 luni..il iubesc enorm.

Spune-i ca tu nu ai gresit cu nimic nu puteai sa ii inchizi gura aluia deoarece nu este vina ta... deci este chiar absurd modul in care ti-a dat papucii sau ma rog v-ati certathappy serios acum este cam dus cu pluta sau cu capul in norihappy sincer daca nu ii spuneai era mai bine

iar daca afla de la altcineva facea alta cearta mai urata presupun

sincer nu merita sa te zbati pentru ca el s-a suparat din aceasta cauzahappy

Stii..prefer sa stie de la mine nu de la altcineva. L-a deranjat ca m-a pupat pe obraji..ca de ce nu i'am zis doar buna si cf. fara sa il pup..ca acum daca il vad sa il sarut..ca nu ii pasa.dar asa a stat de la 19:00 pana la 7:00 dimineata de vorba cu mine. ce sfat imi dai?

Prefer sa stie de la mine, nu de la altcineva. Si l-a deranjat si durut ca acel baiat m-a pupat pe obraz. Cum sa explic..doar ne.am salutat pupandu-ne pe obraz..atinganduse obraji nimic mai mult nici macar buzele de obraji sau cine stie ce.sad

Daca vrea sa va impacati bine daca nu vrea iar bine

Exista alti baieti care te pot face fericita!
Nu merita sa te imbolnavesti tu pentru ca el se supara din motive banalehappy
Sincer chiar esti obsedata de el.
Exista baieti 1000 si 1

laughing) hai ca m'ai facut sa radlaughing). Unu fara suparare. eu nu ti'am cerut parerea despre mine ci despre problema mea. corect?
si nu sunt obsedata, doar ingrijorata este o diferenta.

Hai sa i-ti spun el nu te mai vrea.
Frate nu mai are voie sa te pupe nimeni pe obrazhappy?
Nu mai are voie nimeni sa te salute sau etc.
Prea exagerathappy

Adevarul este ca e cam gelossad.

uite spune-mii ce pot face pentru a indrepta lucrurile in spre binesad...

| tweety96 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii mai explici o data si daca nu fii si tu mai distanta ca daca te iubeste cu adevarat se va intoarce si-si va da seama de greseala:
bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Papusika1Mika a răspuns:

Hey, cred ca nu trebuia sa-i zici de chestia asta, trebuia sa taci. Cite odata iubitii nu trebuie sa stie tot ce fac fetele. Cred ca ar trebui sa-l suni si sa-l intrebi ce s-a intimplat, ce i-ai zis de s-a suparat asa tare? La urma urmei nu i-ai zis ca ati facut dragoste sau cev de genul. Succes

| EANB a răspuns:

1. mai bine nu-i spuneai
2.o relatie se bazeaza pe incredere
3.ar trebui sai faci o surpriza, sal alinti, sa-i spui cal iubesti...

| IiiiiiiiiiRoxyIiiiiiiiii a răspuns:

Daca stiai ca e gelos nu trebuia sa ii zici...

| lucianBBX a răspuns:

Demonstreazai ca numai p el il iubesty....altceva ce sa zic