| LuckyMe28 a întrebat:

Hello TPU. Pot ramane insarcinata daca prietenul meu si a introdus penisul in vaginul meu iar el mai ejaculase in urma cu cateva ore? Mentionez ca sunt teoretic cu cateva zile inainte de ciclu, am ciclu neregulat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai norocul ca sexul de care ai amintit, sa fi fost intretinut in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual actual, care ar urma sa se termine printr-o menstruatie in cel mult 11 zile, numai/doar in acel caz se poate considera ca formarea sarcinii este cu totul IMPOSIBILA. Este determinat stiintific si medical, ca ultimele 11-12 zile ale oricarui ciclu REGULAT sau NEREGULAT, reprezinta perioada/faza INFERTILITATII ABSOLUTE. In concluzie totul depinde de care va fi lungimea programata hormonal, a acestui/acualului ciclu menstrual. Multa sanatate!

| LuckyMe28 explică (pentru corbulalbrosu):

Iar daca i am facut oral exact inainte exista vreo sansa?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca el a urinat intre timp nu poti ramane insarcinata.

| LuckyMe28 explică (pentru MihaiNicu23):

Mentionez ca a si urinat intre timp si i am facut si oral imediat inainte, dar din cate am citit spermatozoizii dispar de tot dupa doua zile chiar si la urinari frecvente