| Mihaela_Denisa_1994_1CGx a întrebat:

am o intrebare dupa prima noapte de dragosteiti curga sange dar a doua zi e normal? Mie mi.a curs si in timpul actiului dar si a doua zi e normal?

Răspuns Câştigător
| sEnOkHs a răspuns:

Probabil ca se vindeca mai greu, spala-te mereu, sa nu pui mainile murdare si sa te infectezi, daca nu iti trece in 3-4 zile mai bine consulti un ginecolog

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este relativ normal!

În unele cazuri ( mai rar ) sângerarea poate dura câteva zile.
Totuşi, dacă sângerarea persistă mai mult de 3 zile, este INDICAT un control ginecologic!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal sa-ti curga sange cand te dezvirgineaza un baiat, dar si a doua si urmatoarele zile pentru ca odata cu ruperea himenului s-a produs o ruptura care se va vindeca in cateva zile.In aceasta perioada este bine sa eviti actele sexuale cu iubitul si cu orice alt baiat.

| Danysan a răspuns:

Depinde de cum a fost acea noapte de Drgoste. Daca afost una dura si extrema in care ti-au sarit fulgii atunci nu ai de ce sa te agiti pentru ca e ceva normal. Daca insa persista sangerarea mergi la um medic ginecolog pentru ca e posibil sa ai o rana interna de ce nu o ruptura vaginala.seara faina.

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Este posibil ca trauma sa nu se vindece complet. Ai grija la igiena si daca tot sangerezi mergi la un doctor