| EllyThau a întrebat:

Buna am o intrebare mai idioatalaughing) deci daca un baiat iti zice ce faci frumoasolaughing) inseamna ca te place? O.o fundabig grin

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu.E un alint, atata tot.

| lolly a răspuns:

Nu! Poate s-o spuna din politete, sau sarcasm.
Deci iti dau un exemplu:
-Poate sa-ti spuna frumoasa, dar sa fi urata, asa sa fie sarcastic(la misto).
Daca nu stii ce este sarcasm alt ex:
Mamaa ce mic este turnul Eifel!(100M+)

| ascovit a răspuns:

Te crede frumoasa si gata thinking Ce alte gesturi a mai facut? Si daca te place, iti sune eloh go on

| DeeaMarry a răspuns:

Inseamna ca el te considera frumoasa.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu neaparat. Adica poate sa te considere frumoasa, dar fara sa fie indragostit de tine.

| MarinoiuMarian a răspuns:

Ba sunt doua variante :
1> ai fata de cal si te ia la misto
2> ai un aspect fizic placut si te place happy

| EllyThau explică (pentru MarinoiuMarian):

laughing) neah nu am fata de callaughing) arat frumosbig grin am aflat ca baiatul acela ma placebig grin ehbatting eyelashes si eu al placbig grin app mi-e rusine sa ia zic ca al plac..si ca vr sa fiu cu el straight face