| hehehe a întrebat:

am o intrebare pentru voi. Tipul cu care sunt de 4-5 luni, a trecut printr'o depresie foarte urata in ultimele zile. Am fost certati (l'am prins inselandu-ma), s-a certat cu cel mai bun prieten al lui, cu tatal lui. mama lui nu mai este. Si eu, sfanta te mine o:-), m-am hotarat sa ma intorc la el, ca sa'i ridic moralul, pentru ca deja avea ganduri negre. Sper ca ma intelegeti.
Recunosc totusi, ca tin la el, dar mai mult ca prieten. Acum imi spune ca nu ma are decat pe mine, si ca imi datoreaza mie viata lui. Dar vreau sa ne despartim. Cum as putea sa fac asta? M'am gandit ca as putea sa'i dau eu motive sa se desparta el de mine, doar ca situatia sa fie mai usoara pentru el, pentru ca ma iubeste, si mi-a dovedit in nenumarate randuri. Astept raspunsuri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

Daca dragoste nu e, nimic nu e. Situatie e complicata pentru ca el nu a depasit perioada aceasta. Si chiar daca pare ok cand e cu tine, crede-ma ca inca nu a depasit. Daca vrei sa-l ajuti, stai cu el din compasiune, sprijina-l, fii alaturi de el si acorda-i siguranta; pentru ca de asta are cea mai mare nevoie acum; mai mult chiar si decat de iubire.
Daca nu vrei sa-l ajuti, alege o modalitate de a-i spune ce simti si ca nu mai poti sta cu el, astfel incat sa il doara cat mai putin. Trebuie sa ai mare grija ce faci si cum faci, asta bineinteles, daca vrei ca lucrurile sa iasa cat de cat ok. multa bafta bye.

10 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Tu inca il mai iubesti? daca da, atunci mai acordai inca o sansa, oricum fiecare dintre noi meritam o a doua sansa, si daca da gres atunci, poti sa faci ce vrei, ma rog cine stie, poate am dreptate, oricum tu fa ce e mai bine, atat pentru tine, cat si pentru el,

| hehehe explică:

Ca sa fac situatia mai clara. Eu am 16 ani, el 17. Si l'am mai prins ca ma inseala de 2 ori pana acum. deci asta ar fi cam a 3a oara. Depresia lui a aparut dupa ce ne'am despartit. :d

| hehehe explică:

Va multumesc enorm, tuturor! kiss
Multumesc TPU. >big grin

| ina88 a răspuns:

Crede-ma.ai un motiv ff serios sa te desparti de el. TE-A INSELAT! Spune-i ca pur si simplu nu poti sa-l ierti ca te-a inlocuit.si gata.

| katia a răspuns:

Intai ar fi mult mai usor de judecat situatia daca as fi stiut varsta voastra. Oricum o persoana care sta in depresie se inchide in casa, nu vrea sa vb cu nimeni, s. a. m. d deci nu isi inseala prietena.Parerea mea e ca el s-a indragostit de tine, te-a simtit ca tu-l preferi mai mult ca amic si a decis sa faca pe ala depres, in modul asta te tine bine langa el, dar sa tii minte cevabig grinRAGOSTE CU FORTA NU EXISTA!

| DeeVee a răspuns:

Daca te iubeste, nu inteleg cum de te'a inselat... iubirea este un sentiment pe care noi adolescentii nu il intelegem prea bine! Este de fapt o indragosteala trecatoare happy!
Cred ca ar fi mai bine sa ii spui pe fata ca vrei s ate desparti de el, sa ii sugerezi sa ramaneti doar priteni, pentru ca tu ti la el ca la un prieten acum, explica'i motivele pentru care vrei sa faci asta, sunt sigura ca va intelege. happy

Mult noroc!

Baby.ShiNe

| pitesti a răspuns:

Aiurea... sfanta emi face o fapta buna si acum?! ai putina rabdare si ajuta-l sa isi revina )

| mariamaya08 a răspuns:

Eu zic sa nu va despartiti acum, chiar daca tu il vezi ca pe un prieten si nici sa-i dai motive.In starea in care este acum, are nevoie de muult sprijin din partea prietenilor si mai ales din partea ta. Incearca sa-i fi alaturi cum poti si incurajeaza-l de fiecare data cand vorbiti.Partea cu inselatul, eu zic ca se mai intampla, majoritatea baietilor fac asa la betie, intr-o excursie etc, poti sa treci peste acest lucru, mai ales ca dupa cum zici tu ti-a demonstrat ca te iubeste. Incearca sa fi cat mai alaturi de el in aceasta perioada si nu-l respinge cand are nevoie de tine. Sper ca te-am ajutat.

| Iubbiii a răspuns:

Pai... love struck Daca tii cu adevarat la el. nu inteleg de ce pui problema "despartirii'? Hellooo! love struck... nu te despartii de el.winking

Artaa'ilove struck. ca il iubesti si tusmug. cum te iubeste si el!big grin

Dar. sad daca vrei sa te desparti de el cu adevarat. spune'i frumos. si incearca sa l faci sa inteleaga!

Parerea mea!:*

| kResPo a răspuns:

Stai cu el inca o perioada pana isi revine, nu mult 2 - 3 luni Si dupa aceea ii spui dar nu asa brusc pe ocolitewinking [Mama parca sunt psiholog]