| Deeaa a întrebat:

Am o mare problema. Deci vreau sa-i spun unui baiat ca il plac,dar nu stiu cum. El ma tine de mana,vorbim in fiecare seara pe mess, iesim afara amandoi dar nu stiu cum sa-i zic. Fundita si astept raspuns cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| Dots a răspuns:

Este usor evidenta treaba.Incearca data viitoare cand iesiti afara sa-ti iei inima in dinti si sa ii spui. Este mult mai dragut, apreciabil si curajos decat printr-un ecran {mess/ facebook/altele}.:*
xoxo

6 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Sunt lucruri care nu trebuie spuse pe considerentul ca, se subinteleg.
Daca iesiti impreuna si va simtiti bine unul cu altul, inseamna ca aveti ceva in comun, despre dragoste insa se poate vorbi ceva mai tarziu, atunci cans reusiti sa va cunoasteti si sa ai convingerea ca si el te place pe tine, in acelasi fel.
A-ti declara dragostea, dupa putin timp de cand cineva iti cauta prezenta, cred ca este ceva pripit, pentru ca sunt convinsa ca, de fapt, nici nu este vorba de dragoste ci, doar de o prietenie care, cu timpul ar putea sa duca si la aparitia acestui sentiment important in viata fiecarui om, dar pentru acest fel de declaratii cred ca, mai trebuie sa treaca mai mult timp.
Acesta este sfatul meu, poti sa tii seama de el ori nu dar eu am vrut sa-ti transmit cum mi se pare mie ca, este mai bune.
Iti doresc un an nou bun, fructuos, cu acumularea multor cunostinte, care te vor ajuta sa te formezi ca om.

| LolaLollita a răspuns:

Eu as mai avea o idee. Cand iesiti afara si te tine de mana, da-i un pupic pe obraz si spune-i apoihappy

Răspuns utilizator avertizat
| ThePunkGuy34 a răspuns:

Nu prea sunt multe metode.Singura si cea mai buna este sa-i spui clar si concis
"Te iubesc".Sau fara sa-i spui daca stii ca te place si el reciproc sa te apropii de el sa-l saruti, intr-o seara romantica.

| sirisacm a răspuns:

Ce sfaturi de ****! cum sa ii spuna "te iubesc"? invatati copiii la prostii, ma!

auzi draga, nu exista sanse de reusita live, eu zic ca cel mai bine e sa te apuci sa iti pui statusuri cu manele de dragoste pe mess si facebook, si intr-un final o sa se prinda, asculta la mine, ca sunt trecut prin viata.

ps2: cand te tine de mana, il tii si tu?

| papusikata a răspuns:

Pai spune-i ceva de genu ca daca tu l-ai place ce tiar zice? si felul in care tiar raspunde tiar fi mai usor sa-i zici adevarul, incearca