| DariaSofia95 a întrebat:

happy Am o mica nelamurire...De ce, voi, baietii, nu va stergeti cand faceti pipi? Vreau raspunsuri serioase, explicatii. Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU toţi băieţii fac parte din acea categorie - eu folosesc hârtia igienică şi când fac "pipi"!

Explicaţia cu "scuturatul" există, dar nu este o "soluţie", deoarece oricât o scuturi, tot îţi pătezi lenjeria...

Depinde de fiecare, cât de mult "ţine" la igiena personală!

12 răspunsuri:
| RikudōSennin a răspuns:

Pentru ca avem femei

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Asta nu este o intrebare grea dar raspunsul logic este pentru ca asa este instinctul, dar instinctul s-a format asa pentru ca in mare prte pipi este dezinfectant si astfel ne protejeaza de bacterii zona respectiva.
Nimeni nu a stat sa se gandeasca din toate punctele de vedere dar ca igiena asa este, plus ca la noi este acoperit si de preput. Deci din motive practice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca putem sa o scuturam
si eu unul profit de hartia igienica cand sunt acasa...

| leftside a răspuns:

Am observat toate intrebarile tale, sincer esti penibila...

| DariaSofia95 explică (pentru leftside):

Heii! Nu ai de ce sa ma jignesti! Te rog sa ma respecti! Tot ce am intrebat, este pentru ca nu am stiut, sunt intrebari la care vreau sa aflu raspunsuri, si nu am la cine altcineva sa apelez, nu iti convine, TACI si nu jigni lumea, nu e ok, poate nici altii nu te suporta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ti-o spuna ca sa te supere! Cultiva-ti bunul simt!

| leftside a răspuns (pentru DariaSofia95):

Las-o balta.

| DariaSofia95 explică (pentru leftside):

Normal ca o las balta pentru ca nu vreau si nu am timp sa ma cert cu tine... uite la @ Bursuc001 cat se serios raspunde, si ce raspunsuri complete da si cat de mult isi doreste sa ajute. Iar tu, decat sa iti fii pierdut timpul spunandu-mi mie ceva ironic si urat, mai bine "las-o balta! " happy

| leftside a răspuns (pentru DariaSofia95):

raised eyebrows N-am chef de polemica cu din astea ca tine, incearca cu altcineva.

| DariaSofia95 explică (pentru leftside):

Atunci ar fi trebuit sa iti vezi de treaba de la inceput, daca nu, tine minte pe viitor! Si apropo...incearca sa eviti cacofoniile din exprimare! big grin

| trandafir12 a răspuns:

Deoarece noi o scuturam!

| AlexandruValentinBeian a răspuns:

Pt ca sintem rAi!

| boykaady12 a răspuns:

Ce intrebare tarelaughing)rolling on the floor))