| Anileda a întrebat:

Am o mica problema.

Imi place un baiat, si acum cateva zile am stat eu cu o prietena cu el si prietenii lui.La un moment dat ne-am uitat unu in ochii celuilalt, a fost un moment frumos si special, insa cand ii zic ceva pe mess parca imi raspunde in sictir.Credeti ca am vreo sansa? Si ce as putea face sa ii dau de inteles ca il plac? Multumesc.

2 răspunsuri:
| adb a răspuns:

Zici ca atunci cand v-ati privit ti-a parut a fi un moment frumos si special. Daca acel moment a fost doar pentru tine asa cum il descrii? Stii,cateodata cand indragesti o persoana,tinzi sa crezi ca si el/ea simte acelasi lucru(am zis cateodata),ai nevoie sa crezi asta, cu alte cuvinte, iti spun din experienta proprie.Sanse exista,tu incearca sa ii intrii in gratii,sa te faci placuta si sa fii naturala, doar asa iti vei seama daca exista vreo potrivire de caracter, dar nu te grabi sa tragi concluzii pana nu se concretizeaza lucrurile.Ai rabdare,dragostea e rabdatoare, dar ai grija sa nu suferi vreo dezamagire, sa nu te implici pana nu vezi ce crede si el.De inteles ii dai prin gesturi, e vorba de limbajul trupului, iar atunci cand esti indragostita te dai de gol oricat ai ascunde.Prietenul meu mi-a zis la inceput, in repetate randuri ca eu il plac fara sa imi dau seama ca ii arat asta.Tu ai grija, rabdare si nu te pripii :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Any happy
Ce pot spune este ca asa sunt cam toti baietii. In aceeasi situatie ma aflu si eu sau cel putin asemanatoare. Afara imi vorbeste, ma priveste etc. Pe mess e total diferit. Se intampla sa nu-mi raspunda sau daca imi raspunde, o face in " sila ". sa zic asa. Eu zic sa vorbesti cu el fata in fata si sa ii spui ce simti pentru el. Daca si el te place cu adevarat, poate nu vorbeste cu tine pe mess pentru ca este timid sau introvertit. Cel mai bine e sa ii spui adevarul. Chiar cred ca ai sanse. Ti-o spun din proprie experienta. Baietii asteapta mereu sa faca fetele primul pas...kiss... Bafta multa! Funditabatting eyelashes?