| CelTimid321 a întrebat:

am o poveste trista dar si fericita.

Am cunoscut o fata, am inceput sa ne intelegem foarte bine, la inceput ziceam "te iubesc" ca frate/sora dar dupa un timp am inceput sa ne placem unul pe celalalt sau cred ca si ea m-a placut. Ne-am plimbat am imbratisat-o am sarutat-o pe frunte dar era o problema ea era impreuna cu alt baiat si voia sa se desparta de el ca sa fie cu mine. Am vorbit cu ea o saptamana cu "Te iubesc" la telefon prin mesaje chiar era perfect, se certa cu parintii ei ca vorbea prea mult la telefon cu mine, vorbeam 12 ore pe zi fie prin mesaje sau prin apel vocal. Intr-o seara i-a spus ca nu se mai inteleg una/alta ea plangea si imi spunea ca ma iubeste, in timp ce vorbeam cu ea la telefon o suna mama baiatului respectiv fiindca baiatul ei plangea ca disperatu. Ei i-a facut mila si s-a impacat cu el. Eram Distrus, atunci seara m-a intrebat ca daca cumva a gresit se poate intoarce la mine? Eu am zis da fiind indragostit. Si Mi-a spus ca ma iubeste si eu o iubesc mult.
Este vorba de o fata sub 15 ani, deci intrebarea mea este, ma iubeste cu adevarat?

Va rog spuneti-va parerea indifrect care este.

Mi-a spus ca ma iubeste si o va face mereu.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te iubeste, se joaca doar cu voi doi si este, pe rand, cu cel care o baga mai mult in seama. Cand va aparea un alt baiat care sa-i ofere mai multa atentie, va va lasa balta pe amandoi, urmand sa se mai intoarca cand la unul, cand la altul, in functie de necesitati.
Sa stii si tu: cand o fata, de orice varsta, iti spune ca rte iubeste in timp ce e cu altul, de fapt isi bate joc de amandoi, va foloseste ca sa nu fie singura, se simte bine curtata de mai multi baieti pe care nu da doi bani. O fata cat de cat serioasa se desparte de actualul partener cu multe luni inainte de a avea sentimente pentru altul, daca simte ca te place, il lasa pe celalalt si abia apoi, dupa mai multe luni incepe sa aiba sentimente pentru tine.
Fata asta este genul interesat: ma duci la plimbare, ma curtezi, imi faci declaratii de dragoste, atunci te iubesc. daca apare altul care imi face mai multe declaratii, il iubesc pe el. daca tu reapari in peisaj, te mai prostesc pe tine cateva zile, apoi pe el si tot asa. Te va folosi exact atata timp cat te lasi folosit, iti va da iluzia ca o recuceresti ca sa te tina langa ea la nevoie si iti va da un picior in fund ori de cate ori apare un baiat mai interesant. Cand baiatul mai interesant o va parasi se va intoarce la tine, ca sa nu ramana singura si neconsolata. Apoi va pleca cu altul si tot asa, cat timp vei accepta tu sa fii luat de prost

| CelTimid321 explică (pentru Brigaela):

Interesanta teorie, o sa incerc spusele tale, multumesc frumos.

20 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Este prea mica, si nu intelege ce este iubirea. Gaseste in tine o alinare si se agata de tine. La varsta asta se creeaza mai mult obsesii. Eu inca ma intreb... cum sa ai sub 15 ani, si sa "il iubesti" deja pe al doilea? Tu ce asteptari ai de la ea? De la o posibila relatie cu ea? Dar ea de la tine? Nu-mi raspunde mie, raspunde-ti tie!

| neutrino a răspuns:

Nu te iubeste, nu-i este nici macar mila.

| CelTimid321 explică (pentru neutrino):

Atunci de ce a acceptat sa iasa la plimbare cu mine? si daca nu ii este mila de ce l-a facut pe ala sa sufere?

| neutrino a răspuns (pentru CelTimid321):

Din capriciu feminin. Nu incerca sa intelegi logica fetelor pentru ca este atat de complexa, incat nu vei reusi.

| CelTimid321 explică (pentru neutrino):

Multumesc ca ti-ai facut timp sa-mi raspumzi la intrebare. Daca ai dreptate o sa iti dau funda, dar tot nu ma dau batut o sa incerc sa o recuceresc.

| neutrino a răspuns (pentru CelTimid321):

O fata trebuie mereu (re) cucerita, chiar si atunci cand iti este iubita!

| CelTimid321 explică (pentru neutrino):

A dat de inteles ca vrea sa fie cu mine dar nu poate de celalalt, este o situatie confuza din care sper sa ies impreuna cu ea.

| neutrino a răspuns (pentru CelTimid321):

Daca ar fi fost indragostita de tine situatia nu mai era confuza!

| CelTimid321 explică (pentru neutrino):

A sunat-o mama baiatului ca plange ala ca un disperat. sincer nu o condamn ca a facut asta sa scape de mama aluia

| neutrino a răspuns (pentru CelTimid321):

Roag-o si tu pe mama ta sa sune si ea.

| CelTimid321 explică (pentru neutrino):

Chiar crezi ca asa pot obtine dragostea unei fete? Daca crezi asta gresesti mult.

| AndreyG a răspuns (pentru neutrino):

Frumos spus.

| neutrino a răspuns (pentru CelTimid321):

Se pare ca nu ai inteles mare lucru din ceea ce am spus eu, dar ma bucur pentru tine ca stii cum se obtine dragostea unei fete. In aceste conditii nu mai inteleg ce nelamuriri mai ai. O seara buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Incerci si tu sa fii serios o data si se alege praful.

Răspuns utilizator avertizat
| Dracoola a răspuns:

Fata te place, totusi are doar 15 ani si atunci e mai greu, nu te mai arata atat de disponibil. Totusi joaca jocuri, pare genul care inca nu stie ce vrea.

| CelTimid321 explică (pentru Dracoola):

Multumesc de raspuns, o sa iau in calcul si ideea ta.