| kkourtney a întrebat:

Hei! Am o problema... de cand a inceput scoala (sunt clasa a 11-a, iar prietenul meu clasa a 12-a) ma simt mult mai ciudat, in sensul ca am senzatia ca relatia noastra e mai distanta. Nu vreau sa fiu prea posesiva sau neintelegatoare pentru ca totusi prietenul meu are un examen de dat, insa ce sa fac sa nu ma mai simt asa? sa ma simt mai apropiata de el, chiar daca nu ne vedem asa de des cum ne vedeam in vacantasad?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi mai optimista si intelege-l ca totusi anul asta are de tras cu invatatu si nu mai are asa mult timp liber ca in vacanta

| Cleopa a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ce te supara; intotdeauna comunicarea e un drum spre rezolvarea problemelor ce exista

| kkourtney explică (pentru Cleopa):

Problema e ca daca ii spun ca ma simt mai departata de el imi spune ca imi fac griji degeaba si ca exagerezsad

| Cleopa a răspuns (pentru Cleopa):

Poate chiar asa e, poate chiar exagerezi si de fapt totul e ca inainte