| Pau a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi, daca se poate.
Deci eu sunt in clasa a 9-a iar baiatul care umbla dupa mine la fel. De 2 saptamani imi cere numarul iar eu ii spun nu, totusi inca insista. Vineri a alergat dupa mine ca sa facem cunostinta, sa ma invite la suc. I-am spus ca nu pot dar totusi am stat la 'povesti' cam 20 de minute si asa am aflat cum il cheama si ca are 16 ani, printre multe altele.
Imi face complimente si a zis ca ii place ca nu umblu cu toti baietii din liceu. Treaba e ca o colega mi-a spus ca el de fapt vrea sa fie cu colega ei de camera... dar el umbla dupa mine si vorbeste frumos nu imi pare obsedat ca majoritatea baietiilor de aceeasi varsta (poate lipsa mea de experienta isi spune cuvantul caci am avut numai un iubit cu care am stat 7 luni).
Adica cand suntem noi 2 sau cu inca o prietena de-a mea el e tupeist; a incercat de mai multe ori sa ma sarute si sa ma ia in brate dar eu sunt genul de fata care nu se baga in relatii doar de dragul de a sta cu cineva, cred ca sunt prea serioasa In fine.
Ce sa fac cu acest baiat?
Mentionez ca azi toata ziua am filtrat (pentru ca m-am cam indragostit de el desi nu am vrut) dar el nu a venit la mine sa vorbim probabil pentru ca erau mai multe persoane prin preajma.
Nu stiu sigur ce sa fac... ahh am mentionat ca sunt cea timida persoana pe care o cunosc?

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Nu e simplu, nu ai vrea sa fii ranita nu-i asa? de ce te-ai grabi, cand iti spune nima ca e timpul atunci faci pasul.Pana atunci aigurate ca e asa cum pare.

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Sa inteleg ca nu i-ai dat numarul de telefon? eu daca eram il locul tau ii dadeam numarul lui taicamiu sau al unchiului ca sa-mi bat si eu joc putin de ellaughinglaughingbaieti trebuie sa-ti bati putin joc de el sa sa vi daca e serios

Răspuns utilizator avertizat
| DieselX a răspuns:

Sall.Pai scumpa mea daca te-ai indragostit de el(putin)atuncia vorbeste cu el si dai numarul tau de telefon si incercati o relatie dar daca esti timida si tie putin rusine in fata colegilur vorbeste cu el pe mess si daca baiatul ee cum ai zis tu ca ee atuncia nu iti fa griji pentru ca pina la urma te va invita iarasi la un suc sau un film depinde de el si mergi cu el si vb unu despre celalat si din astea si pina la urma ai sa vezi ca baiatul acela care tu ii tot ziceai nu o sa iti placa de el. Sper ca te-am ajutatwinking

| Semi0mu a răspuns:

Pai daca te place...si il placi cred ca ar merge o relatie intre voi 2. Incercati happy.

| Pau explică (pentru Semi0mu):

Pai asta e ideea.nu stiu daca ma place, sau voi fi doar o alta fata de pe lista lui de iubite happy