| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturi.
sunt cu un baiat de 10 luni jumate ne iubim foarte mult dar ne certam sin ce in ce mai mult. m-am saturat de atatea certuri nu stiu ce sa fac. de fiecare data cand ne certam ma amenitnta cu despartirea dar dupa tot el ma cauta ma suna si imi zice sa stau linistita ca nu s-a intamplat nimic ca ma iubeste foarte mult si nu poate sa traiasca fara mine.
astazi de exemplu trebuia sa merg la el de dimineata iar eu am fost obosita si nu m-am trezit si cand m'a sunat i'am zis sa am duc la el si mi-a zis ca nu ne mai vedem astazi. apoi mi-a zis ca pleaca cu baiteii la fotbal si i'am zis si eu ca vreau sa ies cu o prietena in oras si mi-a zis ca daca ies afara o termin cu el sa aleg.si normal ca am zis ca nu mai plec. ma super enerveaza ca el are voie sa se duca cu baietii la un poker un fotbal. dar eu nu pot sa ies cu o fatasad
off nu stiu ce sa fac mereu ne reprosam lucruri ne certam din orice.noi ne iubim foarte mult dar pe mine ma termina toate certurile asteasad offf ar fi foarte multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc
astept sfaturi

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Buna Cosmina!
Sa inteleg ca esti tinuta cam sub papuc, nu ar trebui sa ii permiti toate acestea oricat de mult il iubesti. De vreme ce el poate sa mearga cu prietenii lui unde vrea el, nu vad de ce nu ai putea sa faci si tu la fel. nu-l lasa sa te manipuleze.
In legatura cu certurile, eu zic ca asta este ceva normal de vreme ce va impacati. Succes!

| cosmina95 a răspuns (pentru Amelya02):

Buna Amy da sa zicem ca sunt putin tinuta sub papucbig grin si eu il tin pe el adica i mai impun si eu anumite lucruri. uneori nu il las sa se duca unde vrea el si decat sa se certe cu mine mai bine lasa de la el.
il iubesc prea mult dar sunt prea multe certuri asa din orice nimicsad
multumesc pentru sfat:*

| NatureSelf a răspuns (pentru cosmina95):

Nu ai pentru ce, daca mi-ar sta in putere as ajuta pe toata lumea in relati.

8 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

In cel mai bun caz, aveti nevoie de o pauza, nu in ultimul rand de intelegere. eu zic sa va acordati putin timp liber. iesiti cu cine vreti, daca chiar va iubiti va veti aprecia insiva, in caz ca nu functioneaza, inseamna ca iubirea dintre voi, e oarecum doar atasare, nu iubirehappy Bafta

| cosmina95 a răspuns (pentru NatureSelf):

da si el mi-a zis odata in certurile noastre sa luom o pauza iar a doua zi m-a sunat si mi-a zis ca nu poate sta fara mine nici macar o zi
si nu vreau pauza! nu suport sa stau departe de el
mersi pentru sfat:*

| Mikiass a răspuns:

laughing Esti foarte amuzanta; imi vine sa cad pe jos de ras rolling on the floor

| cosmina95 a răspuns (pentru Mikiass):

Eu am cerut sfaturi nu am nevoie sa imi spui tu ca sunt sau nu amuzanta.si poti sa cazi si pe jos de ras putin imi pasa!

| adriana_7337 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa discuti deschis cu el si sa-i explici ca nu se fac lucrurile astea. nu-ti poate impune sa nu iesi cu o prietena cand el iese in aceiasi seara cu baietii. e stupid...el se distreaza cu baietii sau te inseala si tu stai in casa te gandesti la el sau plangi! daca spui ca nu poate sta fara tine de ce isi permite sa faca asta, sa te santajeze asa? cand te suna, stiu ca e greu dar nu-i mai raspunde cateodata, sa simta dorul mai puternic! sper sincer sa o scoti la capat si sa fii fericita.
:*

| cosmina95 a răspuns (pentru adriana_7337):

De inselat nici nu se pune problema...am avut discutii cu el si am zis "totul pana la inselat!"
mi-a spus ca uneori simte si el nevoia sa iesa cu baietii ca na e si el baiat si asa.dar si eu sunt fata si de dragu lui am renuntat la prietene nu zic ca el nu ar fi renuntat dar uneori e prea de tot...el nu isi da seama pe moment de greselile pe care le face le vede numai pe ale mele, iar apoi ii pare rau.
am incercat sa fiu mai rece cu el sa nu mai pun tot la suflet sa nu ii mai arat cat de mult imi pasa.