| User5821 a întrebat:

De Craciun am facut dragoste cu prietenul meu si mi-a venit menstruatia pe 4 ianuarie.
Luna asta nu am facut nimic si suntem pe 10 februarie.
Imi puteti spune de ce nu imi vine? Exista sanse sa fiu insarcinata? Noi am facut-o mai mult protejat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de tipul ciclului tau menstrual. Daca ciclul tau este unul regulat sau neregulat. Doar stiind asta se poate da un raspuns corect. Intarzierea poate sa apara doar in cazul unui ciclu REGULAT din cauza unei dereglari endocrin-hormonale. In cazul unui ciclu neregulat nu trebuie sa ai nici un motiv de ingrijorare. Teoretic nu poti fi insarcinata chiar si in baza putinelor date si informatii furnizate. Multa sanatate.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Inainte sa te gîndesti la o sarcină ia in calcul si dereglările hormonale, stresul si alimentatia, ce vârstă ai?