| anonim_4396 a întrebat:

Am avut contact sexual cu prietena mea de mai multe ori. Ea este virgina. Nu a vrut niciodata sa o ducem pana la capat. Mereu spunea ca o doare cand intram mai mult si de aceea intram in jur de 5-6 cm. Imi spunea ca asa nu o doare atat de tare. Si ca ea nu simte placere ci doar durere. Am o nelamurire despre himen, acea membrana care trebuie sa se rupa. Pe ea o doare foarte tare cand intru mai adanc, in jur de 12-13 cm si zice ca acolo simte o presiune. Sunt nelamurit. Eu stiam ca acel himen se afla la intrarea in vagin la cativa cm distanta dar ea spune ca simte acea durere cum ca s-ar rupe pe la 12-13 cm. Nu stiu ce sa cred. Are himen elastic? De ce se afla asa de departe? Asa trebuie? Ce ma deranjeaza e ca imi spune ca ma iubeste si stiu asta, avem mult timp de cand suntem impreuna, dar niciodata nu vrea sa o facem pana la capat. Mie imi spune mereu ca am fost primul dar cand sunt altii in jur o tine tot pe aia ca e virgina. Se mai poate considera virgina daca nu s-a rupt acel himen? Va multumesc mult si dau funda celui mai bun raspuns. O zi buna in continuare!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este o femeie care nu a avut nici un contact sexual, deci prietena ta nu mai e virgina de multa vreme. Sustinand ca e virgina inca dupa multe contacte sexuale, exista posibilitatea sa mai fi fost virgina de multe zeci ed ori inainte, altfel nu si-ar bate joc de ideae de virginitate (care are o valoare pentru femeile care chiar sunt virgine sau sunt la primul partener)
Himenul se gaseste la maxim 5 mm de planul vulvei, chiar la intrarea in vagin. El a fost depasit cu certitudine in toate contactele sexuale. La 10-11 cm de intrare se gaseste colul uterin. daca te proptesti violent cu capul penisului in col, la o femeie neexcitata, este foarte dureros. De asemenea, poate fi dureros la o femeie cu o infectie genitala. Asadar, fie partenera ta are infectie genitala (posibil in contextul unei igiene defectuoase sau a unui partener anterior), fie tu nu ai grija ca ea sa fie lubrifiata si excitata si esti foarte brutal in penetrari. Ginecologul ei o poate ajuta in ambele cazuri

| darrio2007 a răspuns:

Are himenul foarte elastic. Daca spui ca nu a avut sangerari.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata e prea incordata si speriata, da-i ceva de baut inainte de sex

| Emilian65 a răspuns:

Prietena ta nu mai este virgina de la primul contact sexual.

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru Emilian65):

Asta știu și eu. Chiar dacă nu i s-a rupt himenul. Ea din ce înțeleg eu este ca, crede ca este virgina pana i se rupe acel himen.

| sofisis a răspuns (pentru ANONIM5677654):

Eu m-as hazarda sa spun ca himenul ala e istorie de muuuuult timp.
Ea de fapt ce asteapta? Galeti de sange sau ce?
Daca penisul tau intra fara probleme in vagin...himenul ala nu mai exista nici macar ca si amintire. Daca te opreste de fiecare data la intrare si te chinui sa o penetrezi, atunci da, este posibil sa aiba himen elastic...dar repet, eu cred ca himenul ei e istorie de mult.
Plus ca este extraordinar de prost informata asupra propriei anatomii daca are impresia ca durerea ei din interior (la 12-13 cm) are vreo legatura cu himenul.
De asemenea...pe mine sincer m-ar deranja ca partenera sa se culce cu mine dar sa afirme in stanga si in dreapta ca ea e virgina...ca in mod clar in capul ala cam sec de informatii al ei, ea inca se crede virgina laughing)) Saraca!

| RAY a răspuns (pentru ANONIM5677654):

Tu frate ma crezi in fete?

https://www.youtube.com/watch?v=REfN6guFAFc

| Oana92 a răspuns:

Nu mai e virgina! Incercati sa folositi lubrifiant, poate ii mai trece durerea.

| ywar a răspuns:

A facut din himen prastie si acum arunca cu mazariche in tine happy Hai serios, mai e virgina dupa ce tu ai intrat in ea? Zi mai bine altceva: tu esti atat de neindemanatic incat de fiecare data cand vrei sa ti-o bagi animalic in ea nu ai bunul simt sa o faci sa se simta si ea confortabil, adica dumneata nu ai auzit de preludiu?

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru ywar):

Niciodată nu am facut - o fără preludiu. Întotdeauna a fost suficient de udă.

| ishallhelpyou a răspuns:

OK, este virgină (mai bine spus era), la primele contacte a avut sângerări?

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Nu a avut niciodată sângerări.