| DeniAndre1 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, am luat o pastila de a 2a zi, dar tot îmi este frica..actul a avut loc după ovulația mea. Cat de eficienta este aceasta pastila dupa ovulație? Am luat Ellaone. Am folosit prezervativ dar s-a rupt. As avea nevoie de o părere. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eficacitatea pastilei este de 94% si scade cu fiecare ora cat intarzie sa fie luata.

| Wr3nch a răspuns:

E eficace, chit ca esti la ovulatie, pentru ca e o bomba hormonala care afecteaza tot uterul.

| Goete a răspuns:

La cat timp dupa ovulatie?
Si la cat timp dupa sex ai luat pastila?