| pufic20 a întrebat:

am si eu o mica problema si nu stiu la cine sa apelez, cu cine sa vorbesc.Stau cu un baiat de ceva timp.Tin enorm la el stiu ca si el ma iubeste doar ca a plecat in afara la munca si vine peste 7 lunisad.De 3 zile plang si nu pot sa ma gandesc la nimic decat la el...As vrea sa ma despart de el pentru ca nu cred ca pot sa stau sa il astept pana se va intoarce el...crezi ca fac bine? daca da, cum sa i spun ca nu pot sa mai fiu cu el?

13 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

La fel cum ai facut-o cu mine! incearca sa-i sp prin ceea ce treci, ceea ce simti si ca asa nu se mai poate. vorbeste cu el, ca doua persoane mature si civilizate, poate se intoarce el acasa sau piti pleca tu la el.solutii exista! important e sa-ti mai doresti sa fi cu el!
Gandeste-te ca noi femeile, avem zilele noastre, cand avem nevoie sa zambim, sa plangem sau sa fim pur si simplu ignorate! deci sa te desparti de el nu este o solutie! asta nu inseamna ca nu vei mai plange! poate dupa o vei face mai mult!
Gandeste-te bine inainte sa faci ceva. pune-ti ordine in ganduri de 2ori, inainte sa iei vreo decizie!
Succes!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pai hotaraste-te! Il iubesti? spui ca da,atunci de ce te mai intrebi daca trebuie sa-l astepti?
Logic ca daca il iubesti asta trebuie sa faci!
Eu as astepta! Plangand, trista, cum as putea, dar l-as astepta.
Aceste cateva luni, se vor recompensa cu anii de fericire.
Gandeste-te bine la decizia pe care o vei lua!

| neutrino a răspuns:

Esti la varsta la care nu trebuie sa astepti, asa ca, un prieten "loco" este cel mai indicat.

| Azµre a răspuns:

Ori îl iubești ori nu una din două! Dacă îl iubești îl aștepti dacă nu la revedere și drum bun.

| ORDKEO a răspuns:

Mai trebuie sa te gandesti daca vrei sigur sa te desparti de el,nu de alta, da sa nu-ti para rau mai tarziu. daca esti sigura, procedezi in felul urmator:ii trimiti un sms in care ai putea scrie:ca urmare a faptului ca ai plecat, iar eu nu pot sa te astept, am decis sa ne despartim.succes.

| pufic20 explică (pentru ORDKEO):

Multumesc multsad:*

| ORDKEO a răspuns (pentru pufic20):

Cu placere

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa-l astepti, asta in cazul in care intre voi lucrurile au decurs norma, si el merita sa fie asteptat.
hai sa punem altfel proble, daca ai fost maritata cu el atunci ar fi fost sotul tau, si el ar fi avut aceeiasi oporunitate ca cea de acum, ce faceai dadeai divort de el pentru ca vrea un viitor mai bun.
i-ti va fi greu primele 2 saptamani, sa treci mai usor pest incearcat sa-ti ocupi timpul cu alat ceva.succes

| pufic20 explică (pentru Stanciu_Anees_1986):

Multumesc mult pentru sfat:*

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Npc.ma bucur ca te-am putut ajuta intr-un fel happy

| alkhymeia a răspuns:

7 luni e mult sa astepti persoana iubita? serios. iubire pe naiba... spune-i asa : chiar crezi ca stau 7 luni nefututa? dispari fraiere...(vorbesc serios)

| Etto_Samuel_1998 a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa te desparti de el, daca il iubesti cu adevarat ar trebui sa nul parasesti dar daca nu prea il iubesti ar trebui sa te desparti de el