| Dyony01 a întrebat:

Am si eu o micuta problema cu epilarea, ma irit foarte rau. Am incercat prin toate modurile posibile: cu ceara, cu aparatul, cu bigul, crema... degeaba sad Vreau sa ma duc la mare si vreau sa va cer ajutorul fetelor. poate ati patit si voi asta si ati gasit un remediu pe care eu il caut de ceva timp. Nu stiu ce sa fac, se vede ingrozitor, dezavanatajandu-ma si pielea mea foarte alba sad
scuzati categoria >.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prietenele mele cand is aranjeaza freza "pasaricii" lor folosesc crema depilatoare Weet. Din cate am inteles nu se confrunta cu durerea sau aspectul nu tocmai placut al pielii iritate. Multa sanatate. http://www.pcfarm.ro/......ila---Veet

| raMLesS a răspuns:

Deci dă-ţi cu cremă depilatoare asteaptă 10 minute apoi cu un şerveţel ia-ţi părul din zona in care vrei să te epilezi, apoi te speli cu apă caldă în acea zona fără săpun te speli bine şi te ştergi pe un prosop.

Papa la mare.

| Ralucam18 a răspuns:

Iti trebuie neaparat crema de dupa epilare! Si eu am avut problema. Eu ma epilez cu epilatorul, care are cap special mai mic si iau incetul cu incetul, am si o pernuta cu gel cu care raciresc pielea si NEAPARAT dupa aceea folosesc o crema speciala de dupa epilare.In rest nu am incercat crema si lama( poate ma tai happy ) si la ceara am facut la fel, dar e mai greu pentru mine cu ceara. Daca te hotarasti sa incerci vezi ca trebuie( nu conteaza firma, eu am de la Elmiplant) sa te faci chiar atunci dupa si eu ma mai fac in acea zi si seara si inca vreo 2-3 aile dupa de cate 2 ori pe zi. Poate ca pare ca ma cremuiesc prea mult, dar altfel nu potwinking. Sper ca te-am ajutat, astept vesti!
Distractie la mare!