| MyShadow a întrebat:

Am o problema cu epilarea: ma irit. Am avut o perioada in care, recunosc, m-am facut cu bigul, si acum, cand ma fac cu ceara apar puncte rosii. Imi creste foarte repede parul, ma mananca, plus ca arata urat. Un sfat ceva? Sa continui cu ceara?
P.S. am incercat si la salon si nu am rezolvat nimic.
Funda*

1 răspuns:
| Ana00005 a răspuns:

Ai incercat cu crema sau spray depilator? Iti recomand de la Veet un spray depilator (e mai bun) din gama pentru piele sensibila (e ala cu ambalaj albastru),vezi ca sunt mai multe culori (roz, verde, rosu) cel e normal, ala verde e mai puternic, iar ala rosu e cu ulei, dar cel mai bun e cel albastru pentru ca e special pentru pielea sensibila.Vezi sa nu tii solutia pe tine mai mult de 2, 30 min max,chiar daca pe ambalaj scrie altceva. Poti sa il tii mai mult un pic daca esti mai mare, daca ai 16 ani sau mai putin 2, 30! Ai mai multe indicatii pe ambalaj. Sper ca te-am ajutat.