| AureliaBEST a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire cu al meu sot sperma lui este galbuie ma ingrijorej. Are probleme ce stiti? nu avea asa era normala alba gelatinoasa acum este galbuie gelatinoasa. si cantitatea spermei este mai putina. fara mistour vorbesc f serios ce probleme ar fi? nu vrea sa mearga nici in ruptul capului la urologie.

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Draga Aurelia,
Culoarea normala a spermei este alb-galbuie. Culoarea, mirosul, textura spermei este mult afectata de consumul de alimente, de stilul de viata, de viciile ce le are (daca bea, fumeaza, etc.). Daca tu simti ca e nevoie si de expertiza unui medic, iti propun sa mergi intai la medicul de familie si de acolo sa va luati (amandoi) trimitere la un laborator si sa va faceti toate analizele posibile de sange. Orice dereglare hormonala poate duce la schimbarea culorii sau infectie care poate simpu fi detectata prin teste de genul asta. Spun sa mergeti amandoi pentru ca fiind o problema sexuala, chiar si tu poti sa ai o infectie si sa ii transmiti lui ceva si de acolo sa se schimbe sanatatea lui.
Intotdeauna cand un partener are o problema de natura asta, orice medic bine instruit (fie el ginecolog sau urolog), va da tratament pentru amandoi partenerii.
Luati0-va de manuta, ofera-i tot sprijinul tau si fii acolo pentru el, asa cum este el pentru tine si aflati impreuna care este problema.
Eu va doresc multa sanatate, incredere si sprijin unul in celalalt.
Dia

| AureliaBEST explică (pentru Dia007):

Multumesc pentru raspuns

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Daca nu vrea sa mearga, nu te mai culci cu el, foarte simplu! sau vrei sa te umplii de ceva boli, infectii, etc? nu cred ca ti-ar placea!
Poate a trecut si pe la altele si a luat ceva si acum ii este frica!
Nu fa prostia sa te mai culci cu el pana nu sti exact ce are!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu mearga daca se stie nevinovat? Ceva nu este in regula.Risca sanatatea voastra.Numai bine.

| Filomena24 a răspuns:

Mai esti si casatorita?:O si mai faci si sex cu el?
:O

| Theodor_Pana_D._1992 a răspuns:

Salutare, am 22 de ani si am trecut prin asta acum 3 ani, alimentatia si vicile influenteaza puternic calitatea ei, in cel mai rau caz este vorba de o infectie care trebuie tratata urgent, sfatu meu este sa nu mai fugiti de doctorwinking