| dulcineeata a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Sunt de 2 ani cu prietenul meu si de 1 an mi-am inceput viata sexuala cu el.Problema e ca ajung foarte greu la orgasm si niciodata nu l-am obtinut doar prin penetrare ci prin stimularea clitorisului.Sunt putin frustrata deoarece chiar ma simt bine cu el dar mi-e jena sa ii spun ca nu pot ajunge la orgasm asa de repede cum ajunge el.multumesc pentru cei care imi dau raspunsuri care ma ajuta

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Aproape toate femeile au problema asta,la inceputul vietii sexuale.
Chiar daca de un an de zile ti-ai inceput-o,tot la inceput esti,crede-ma.
Trebuie sa-ti cunosti foarte bine organismul,sa intelegi ce anume ai dori sa ti se intample sau sa ti se faca in anumite fractiuni de secunda...,cam asa incepi,studiindu-te pe tine foarte bine.
Pe urma,fara nici o jena, stai de vorba cu el.
Incepe discutia dupa o partida de sex, ca sa te simti oarecum in...tema.Si,intreaba-l daca n-ar vrea sa se simta si mai bine decat s-a simtit.Pentru ca o femeie care ajunge la orgasm ofera,la randul ei,momente si senzatii de neuitat partenerului!
Din moment ce totul merge bine,va fi si el entuziasmat si isi va da toata silinta,doar si el vrea sa treaca de la bine la foarte bine.
Incercati preludii mai lungi,pozitii in care te simti confortabil,nu te gandi la nimic altceva in clipele respective,invata sa-i spui(daca nu poti,indreapta-i mainile sau altceva spre unde sau ce vrei in acel moment) si nu va grabiti!
Sunt femei care din rusine sau neindemanare au trait o viata fara sa treaca niciodata prin experienta macar a unui orgasm.
Pentru echilibrul tau psihic si hormonal,incearca, incearca mult.
In ce priveste viteza cu care ajungeti amandoi la orgasm, asta e capitolul doi.Sa reusesti tu sa ajungi lejer acolo si viteza nu va mai fi o problema.
Succes!

8 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Va trebui sa treci peste rusine si sa ii spui: mami sau cum ii spui tu as vrea asa sau asa, nu te supara, esti bun dar ajung greu la orgasm

| puishor69 a răspuns:

Cu mine n-o sa te simti bine dar te urc in cer b-)

| alexandra033 a răspuns:

Incearca sa ii spui, sa vorbesti cu el.asa poate incercati amandoi sa faceti cumva sa ajungi la orgasm...

| unarab40 a răspuns:

E vina lui in primul rand,,, femeia trebuie penetrata dupa orgasm,, altfel greu de ajuns

| S0S0 a răspuns:

Ar fi cel mai indicat sa poti o convorbire cu el despre chestia asta, dar ai mare grija cum formulezi sa nu para o jignire. Este forte important ca el sa-ti afle zonele eterogone care trebuiesc atinse atat in momentul preludiului cat si in timpul actului sexual. Inceatca sa folositi cat mai multe pozitii in care te simti tuh satisfacuta. Intr-o relatie este foarte important ca ambii parteneri sa se simta satisfacuti intr-un act sexual.

| glamGirl a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii relaxata, sa nu stai cu stres sau frica. Citeste mai multe pe net despre punctul G, unde e localizat si cum se "foloseste". In al doilea rand, tine cont de ce au raspuns cei de pana acum, ca inca esti la inceput si trebuie sa te mai cunosti. Succes happy

| costiasib a răspuns:

Buna,
Cred ca ar fi fost important sa spui si ceva despre varstele voastre. Daca el te iubeste cu adevarat ar fi suficienta o singura discutie cu el, discutie cu ocazia careia sa-i spui acestui prieten ca ai vrea sa fii si tu inteleasa ca om, ca iubita, ca tanara si ca nu esti doar o papusa gonflabila, ai vrea sa ai si tu placeri ca si el si la urma urmei daca spui ca aveti doi ani de cand sunteti impreuna el ar fi trebuit sa-si dea singur seama ca nu esti doar closetul de serviciu. Vei vedea reactia lui si vei putea trage multe concluzii. Mult succes!

| dulcineeata explică:

Cred ca ar trebui sa va dau mai multe detalii, eu am 19 ani el 24.Nu e vorba de frica sau rusine, ne cunoastem destul de bine trupurile.Ma simt foarte bine cu el, ma excita dar nu suficient incat sa ajung la orgasm, mai ales la el preludiul e foarte scurt maxim 10 min.Nu stiu cum sa ii explic sa nu il jignesc deoarece el stie ca intre noi la capitolul asta e totul perfect.