| Firefox a întrebat:

acum vreo cateva zile am avut un vis, caruia nu-i gasesc nici o explicatie!
se facea ca eram eu, fostul meu prieten(de care m-am despartit acum 2 luni)..si baiatul de care imi place mie,in prezent.
ei doi, stateau pe-o banca, unul langa altul, iar eu eram la vreo 2 pasi de ei.
si am visat ca baiatul pe care il plac eu s-a ridicat de pe banca si a vrut sa plece,iar eu in momentul ala,l-am strigat,dar el n-a vrut sa se opreasca. dupa aia,l-am mai strigat inca o data,s-a oprit si i-am dat o bomboana.
Fostul a ramas pe banca respectiva si,mi-aduc aminte ca in vis,i-am dat si lui o bomboana,pentru ca "ma gandeam" eu atunci,ca,daca n-o sa-i dau si lui, o sa se supere.
tin sa precizez ca eu si baiatul pe care-l plac suntem din acelasi oras,iar fostul meu prieten e din alt oras.ei doi se cunosc, s-au intalnit de vreo cateva ori, au iesit impreuna si cam atata.de atunci nu mai au nici o legatura.
si tin sa precizez,ca,in viata reala,eu nu am fost niciodata in prezenta amandurora,adica nu ne-am intalnit niciodata, sa iesim toti 3, sau ceva de genu`.

deci, voi care credeti ca ar fi explicatia acestui vis?happy

10 răspunsuri:
| roxkiss a răspuns:

Pai de multe ori visurile apar pentru ati prezice viitorul, la mine de exemplu s-au implinit visurile, incearca luna asta si viitoare sa nu va certati cu prietenul tau de acum, iesiti mai des, poate cind vei fi impreuna cu prietenul de acum te vei intilni cu fostul ( poate sa nu ii zica ceva ce nustia, sau sa-l faca gelos, ceva de genul ) orice vis are o explicatie, eu de exemplu am visat ca mia nimerit mobilul sub masina si l-am calcat cind mama mergea la volan si peste citeva saptamini cind am esit din masina a cazut direct sub roata ..eu nu am observat.dal l-a gasit o doamna si a sunat pe numarul mamei am venit si l-am luat.a zis ca era chiar direct linga roata ))) eram cam in stare de soc )) si au mai fost ..eu ma bucar ca pot vedea asa vise caci voi sti ca pot avea vreo problema ))

| Firefox explică (pentru roxkiss):

Chiar nu stiu ce s cred, referitor la visul asta al meu.

| pretty34 a răspuns:

Visul nu e mereu o parte din viata reala. Nu trebuie sa te gandesti prea mult la acest lucru. Dar ai putea evita o asemenea intamplare( toti3). Nu trebuie sa lasi sa te afecteze trecutul, doar trebuie sa-ti traiesti linistita prezentul.

| Firefox explică (pentru pretty34):

Am inteles, dar eu ma gandeam de ce am avut visul asta, noi, toti 3. avand in vedere ca, in viata reala, nu am iesit niciodata toti 3 impreuna..de intalnit, ne-am inatlnit, intamplator, pe strada, dar atat!

| blueSky_3324 a răspuns:

Eu interpretez altfel... faptul ca cel pe care il placi tu nici dupa ce l-ai strigat, n-a stat si tot a vrut sa plece, nu cred ca te place prea mult si tragi mai mult tu de el, iar fostul faptul ca inca statea pe banca si n-a plecat si tu doar din "mila" i-ai dat si lui o bomboana tind sa cred ca tu i-ai cam dat papucii si nu el tie. De cine iti place nu te place si cine te place, nu-l placi. Fubditza?:-d

| Firefox explică (pentru blueSky_3324):

Pai,cred ca nu m-am exprimat tocmai ca lumea..pe primul,cand l-am strigat,s-a oprit dar de fapt,nu s-a uitat.iar a doua oara cand l-am strigat s-a intors si m-a privit.
si da,celui de-al doilea,in vis,i-am dat bomboana, asa, ca sa nu se supara.da, eu "i-am dat papucii".
si, te rog sa-mi citesti si cealalta intrebare(mai am una).aia e despre primul baiat..si,te rog sa-mi zici, ce parere ai!happy

| Danaberciu a răspuns:

Poate e un semn, care incearca sa iti spuna ca ar trebui sa te impaci cu fostul tau prieten si ca nu ar trebui sa fi cu celalalt, sau sa te gandesti la el! Pentru ca el s-a ridicat de pe banca, in timp ce fostul a ramas! Apoi depinde de tine ce vei face in continuare.Bafta

| Firefox explică (pentru Danaberciu):

Da.dar tin sa-ti spun ca eu, in vis, n-am vorbit deloc, cu ei!

| Danaberciu a răspuns (pentru Firefox):

Atunci poate trebuie sa iti gasesti alta persoana si sa ii lasi pe amandoi, nu sunt de tine!

| Firefox explică (pentru Danaberciu):

Nu situ..cu unul dintre baieti am avut o relatie, dar totul s-a terminat intre noi.
iar cu celalalt as vrea sa am o relatie!happy si, daca o sa-mi citesti si cealalta intrebare(intra pe profilul meu), o sa vezi de ce zic asta!happy