| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema in materie de baieti! Imi place mult un tip mai mare ca mine, dar acesta are o iubita mai mica decat mine si nu stiu ce sa fac sa ma observe. Am vorbit cu el si pe facebook, pana, cred, l-am enervat. Pana acum daca treceam pe langa el si-l salutam ma saluta si el, dar acum se face ca nici nu ma aude sau...intoarce capul. Cum pot sa ma fac observata de el? Dar cealalta fata...cum as putea s-o "elimin"? Chiar daca as vrea sa renunt la el, nu pot, mai ales ca ne vedem in fiecare zi, dat fiind faptul ca sunt la acelasi liceu! Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| KaterinaРомановский a răspuns:

Tu te auzi ce zici? Vrei sa o elimini pe ea, de zici ca e inamica, nu altceva! In primul rand ea e iubita lui, cea care are dreptul sa elimine orice fata care se da la iubitul ei iar in al doilea rand, nu te baga, pentru ca in viata totul se plateste, si se va gasi la un moment alta care sa te elimine si pe tine! Chiar crezi ca vei fi fericita cu el, ca va dura o relatie cladita pe lacrimile iubitei lui?
Prin faptul ca intoarce capul cand te vede, iti transmite clar sa pastrezi distanta, ca e fericit cu cea pe care o are alaturi. Tu chiar nu esti in stare sa gasesti un baiat bun si fara prietena? Nu cred ca te va ajuta nimeni pe aici sa distrugi o relatie!

| alexiageorgiana1995 a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Ai perfecta dreptate cu tot ce-ai zis... e timpul sa merg mai departe, sa uit. mersi de ajutor si ca mi-ai deschis ochii

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca nu are motive pentru a intoarce capul. Opreste-l intr-o zi si vino cu o supraoferta!

| Immortal69 a răspuns:

Depinde cat de mult tine la acea fata, daca o iubeste si vede ca incerci sa-i desparti te va ura si nu vei avea nici macar 1 sansa.