| Anonymous69 a întrebat:

Am si eu o problema: sunt indragostit la nebunie de colega mea de banca, dar nu stiu daca si ea ma place (totusi ii place mult compania mea). Nu pot sa o intreb mi-e frica de raspuns si este cam greu sa o cuceresc caci sunt multi baieti care o plac. M-am visat de multe ori impreuna cu ea, iar in ultimul vis ne sarutam dar inainte de sarut m-am intepat in niste tepi de salcam. Ea vorbeste des in pauze cu o prietena de-a ei si mereu ii sopteste ceva, si chiar si mama ei spune ca se simte foarte bine de cand e cu mine in banca. Ce as putea face? Ce credeti ca inseamna visul acela? Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alex, te-ai îndrăgostit de ea!
Scoate-o și tu la un suc, ceva și stați de vorbă un pic.
Și dacă te respinge să-i mulțumești pentru sinceritate și nu și-a bătut joc de sentimentele tale.
Pa, pa.

| B3belusha a răspuns:

Mey daca si mama i a zis ca se simte bine in preajma uh, daca ii place sa stea cu in banca, inseamna ca te *simpatiteaza*. deci, pentru a afla daca intr-adevar te *place* incearca si uh s-o intrebi chestii d genu, pe cine placi din clasa sau, am auzit ca il placi pe x-ulescu, e adeav? (in timpul orei, poti sa faci o gramadaaa happy daca iti va da d inteles ca te place, adica, sa zicem ca te imbratiseaza, te pupa pe obraz, sau iti cere haian, ca a inceput sa fie cam frig laughing dap, atunci inseamna ca te place. si sincer ai un mare avantaj ca stai in banca cu ea mai, profita. si in legatura cu visul, aia a fost o traire a subconstientului, sau mai bine zis a ccea ce vrei tu sa se intample ( deci s vede ca esti indargostit lulea laughing mai, incerca sa urmezi sfaturile si mult succes sper sa iasa bine happy

| snowflake a răspuns:

Alex.
visul este doar o traire a subconstientului. nu inseamna neaparat ceva.
cred ca ar fi mai bine sa vb deschis cu ea, si ce ca o plac mai multi baieti? poate ea te prefera pe tine, mai stii? happy

Răspuns utilizator avertizat
| mariiia_4064 a răspuns:

Cheamo undeva doar voi doihappy daca zice da vezi cum se comporta, si dupa o chemi a doua oara. dupa vreo 3 iesiri poti sa o intrebi. atunci din comportamentul ei iti vei da seama daca simte si ea ceva pentru tine. si poti sa o intrebi. unele fete nu isi arata sentimentele asa de tare plus ca baietii trebuie sa faca primul pashappy succes!

| emilie_8883 a răspuns:

Visurile te fac doar sa te simti bine dupa parerea meathinking si eu m-am visat cu fff multi baieti pe care ii placeam laughing. daca te intelegi bine cu ea propune-i sa mergeti la un film un suc, dar prima oara "amical". incearca s-o iei pe prietena ei deoparte si s-o intrebi asa discret (fara sa stie fata pe care o placi) ce parere are despre tine...cum te considera. pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te dai pe langa prietena ei ca sa vezi ce reactie are. Daca si ei ii place de tine nu ii va pica foart bine. poti sa ii zici ca o placi pe prietena.

| iuli_5424 a răspuns:

Incearca-ti norocul. cine stie... poate te place.cat despre visul acela...eu una nu cred in vise big grin