| InsertName a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt intr-o relatie de 1 saptamana, 2 cu o persoana pe care o cunosc de foarte mult timp si simt ca suntem de mult mai mult impreuna. E o persoana minunata. Problema este la mine,il iubesc foarte mult,dar simt ca ceva nu e ok in relatia noastra. Mi se pare ca el ma iubeste mai mult decat il iubesc eu. Poate ar trebui sa precizez ca starea mea psihica e cam distrusa din cauza unor relatii anterioare,nu neaparat de dragoste,pur si simplu cu lumea si de ceva ani simt o amorteala,simt ca nu simt nimic,desi stiu ca simt. Asta simt si cu el,simt o amorteala. Si nici nu vreau sa ma gandesc sa ma despart de el. Vreau sa fac sa mearga. Daca ma despart de el,simt deja ca mi se rupe ceva din mine. Nu am acel sentiment de fluturi in stomac si asta ma face sa ma simt vinovata ca nu il iubesc la fel de mult. Dar din contra,chiar il iubesc, chiar tin la el si ma doare cand ma uit la el si vad ca si el ma iubeste, dar cu mult mai mult. Chiar nu vreau sa ne despartim. Ce sa fac? Multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca deja voi va iubiti dupa una-doua saptamani de relatie si va si intreceti in iubire, atunci deja ati atins apogeul si nu trebuie decat sa va mentineti. Altii nu au reusit dupa o viata intreaga ceea ce ati reusit voi in cateva zile.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai fluturasii pentru toata viata. La mine au disparut spre sfarsitul liceului. Dincolo de o anumita varsta ai altfel de sentimente, mai stabile, mai calme, mai adanci. Nu stiu cum masori tu intensitatea sentimentelor de stii ca el te iubeste mai mult. El doar stie sa se exteriorizeze mai bine, tu ai niste rani care te fac sa fii un pic mai inchisa in tine. Incearca sa te deschizi catre el, primeste din toata inima ceea ce iti ofera si incearca sa raspunzi fiecarui gest frumos al lui cu un gest frumos al tau. Accepta-l din tot sufletul si o sa va fie bine!

| sofisis a răspuns (pentru SkyPilot):

Eu am mai avut ocazional si prin facultate fluturasi. tongue
In rest, subscriu la tot ce ai spus si adaug asta:
Nu toata lumea e genul "gitty", care topaie si urla si care se exteriorizeaza ca un copil in magazinul de dulciuri. Si eu, de exemplu, iubesc mai cerebral si mai fara prea multe aripi falfaind prin mine. Nu e absolut nimic in neregula cu tine. Simplul fapt ca simti iubirea pentru el demonstreaza ca nu esti deloc "amortita".