| cryng a întrebat:

am si eu o probleme am o relatie cu un baiat de 2 ani, parinti mei nu sunt de acord, sunt in clasa a 11-a si nu stiu ce sa fac sa termin sc sau sa plec cu el(nu mai sunt minora)

Răspuns Câştigător
| Lummy a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbiti cu parintii tai f serios, si sa incercati sa ii convingeti ca va iubiti si ca orice ar fi o sa ramai cu el...tremini scoala si dupa vezi tu, dar nu renunta la scoala, fa tot posibilul sa nu renunti nici la el, gandeste-te la ce te ast daca pleci cu el: ce viitor it poate oferi el, cu ce te intretine, de unde bani. Si el si sc e cel mai bine, parerea mea.succes

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Termina-ti scoala.Mai ai un singur an, e pacat sa arunci atata munca acum.La varsta la care esti,asta faci, pentru ca poti sa o faci, sa-ti termini scoala.Peste 5 ani sau mai mult,nu vei avea de facut un singur an cat mai ai acum,iti vei pierde obisnuinta sa stai sa inveti,o sa-ti fie greu sa termini liceul,pe care acum, un doi, il termini.Stiu ca inima ta te trage sa lasi si scoala si tot, si sa pleci. Daca dragostea voastra e asa mare, va rezista un an.Pe urma,poti pleca,dar cu bac-ul in buzunar! Ca parintii tai se opun,mi se pare normal, ei vor sa te vada bine si sunt speriati de drumul pe care te gandesti sa apuci.Tu decizi, dar vezi sa nu regreti.

| Dey_1617 a răspuns:

Buna.
Hai sa iti spun ceva,nu da parintii la o parte parintii sunt pe primul loc. Termina scoala,nu pleca cu prietenul tau gandeste`te si la parinti. Pai poate nu sunt de acord cu el poate ca stiu ceva,tu incerca sa ii arati daca intr`adevar ii un baiat bun, nu golan, care te iubeste cu adevarat. Poarta o discutie cu ei. Invata la scoala, nu iesi pana tarziu in oras ca sa ii impaci.Nu uita parintii sunt ce`i care te`au facut,ce`i care te`au crescut, te`au purtat in scoala, ti-au dat in majoritate tot ce ai vrut.
Sper ca te-am ajutat si sa iti bagi mintile in cap:*
Funda?

| Raull_5431 a răspuns:

Poi depinde de ceea ce iti doresti tu!happy
Poi mai ai un an de scoala nu stiu de ce la-i pierde... dupa parerea mea ar trebui sa termini liceul si apoi poti sa pleci cu elhappy
Liceul iti va fi de ajutor!happy
Funda?batting eyelashes

| cryng explică:

Pai el nu vroia in nici un caz sa renunt la scoala pana am avut probleme cu ai mei, el munceste si nu ar fi o problema cu intretinutul.dar daca vreau sa ma inscriu la scoala la fara frecventa imi trebuie semnatura parintilor?