| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, am un prieten dar nu as vrea o relație neapărat cu el, ma atrage doar fizic. Cum să ii spun u că aș vrea sa fim prieteni cu beneficii? Nu vreau sa ma înțeleagă greșit.

12 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ii zici direct,chestiile astea asa se spun,ma refer la relatia genul asta.
Nui spui mai tirziu deloc,nici pe ocolite,mai tirziu,el ar putea deja sa puna ceva sentimente,deci o sal ranesti,iar dei spui pe ocolite,poate ca nu pricepe laughing
Eu ce am vazut,auzit,relatia asta asa se face,de la inceput si direct,mai tirziu nu o sa mai mearga.
Ma refer daca unu din parteneri are ceva sentimete, apoi mai toirziu vii si spui : stii eu vroaiam doara relatie de asta laughing n-o sa mai mearga, iese naspa.
Daca spui direct si de la inceput, dupa este fix problema luo, sau a ei de are ceva sentimente, dar no sa aiba ce comenta.

Asa ca arunca-te laughing spor la lucru

| anonimuIl a răspuns:

Așteaptă să mai crești câțiva ani.

| Miruna333 a răspuns:

Nu te va intelege gresit daca vei fi directa. Spune-i ca iti doresti sa fiti prieteni cu beneficii si atat, nimic mai mult. Daca vrea si el putina distractie, accepta.

| Miruna333 a răspuns:

Sunt relatii, si da, nteresul comun le tine. Dar ce, a spus cineva vreodata ca isi dureste un prieten cu beneficii cativa ani de zile? Distractie si atat, nu conteaza timpul aici.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Miruna333):

Tu cât sub 18 ani ai? Posibil să fii fizic matură, dar mental ai demonstrat că nu.Îți place să fi "jucăria" băieților? Căci asta e relație cu beneficii.

| Miruna333 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

,,Jucaria baietilor?" rolling on the floor))) Vaii, tu cati 30 ani ai si virgin pe deasura? Ce gandire sexista, Dumnezeule.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Miruna333):

Uite aici să te convingi că așa ceva există și din păcate există și mai rău de-atât.Deschideți-vă bine ochii nu picioarele!
https://www.tpu.ro/......ti-ani-in/

| Goddessss a răspuns:

O sa fii conștientă ca acea relație nu o sa dureze si o sa fii luata la mișto, dar fa cum vrei

| Miruna333 a răspuns (pentru Goddessss):

Poftim? De ce nu ar functiona o relatie prieteni cu beneficii? De ce ar fi luata la misto? cati 12 ani ai?

| Willis a răspuns:

Păi îi spui, așa mai pe ocolite...
Apoi ajungi la subiect.
Apoi să te aștepți la a fi de acord, sau că se termină totul între voi.
Depinde de el...

| Bogdanel27 a răspuns:

Lasă totul să vină de la sine iar dacă îl vezi că vrea mai mult îi spui că nu se poate. Tu vrei doar o relație bazată pe sex.

| Lilixuletul7 a răspuns:

Pentru cu hopa mitica era lacom