| jessikz0r a întrebat:

Hello TPU, n-am mai pus intrebari de ani buni, mi-e comic acum cand imi citesc intrebarile puse cu foarte multi ani in urma, long story short, postez azi din nou, la 5 si un pic dimineata pentru ca somnul nu m-ajuta in dilema mea. Am o pasiune pentru cineva de 10 ani de zile, o pasiune ce niciodata nu s-a transformat in relatie adevarata, doar intrevederi scurte, ajutati-ma va rog sa-l inteleg. Ne-am vazut in acesti 10 ani de nenumarate ori si randuri, dar niciodata cat as fi vrut eu. Acum de curand mi-am luat inima in dinti si am mers la un psiholog. Recomandarea a fost sa ma vad cu el, sa clarificam ce-am putea fi, dar mai rau consider ca am facut, pentru ca acum mi-e in minte mereu, i-am zis tot ce am avut pe suflet, absolut tot (poate am gresit ca m-am dezarmat complet dar m-am simtit mai libera). Am avut impreuna niste momente de vis, n-aveau cum sa fie doar din partea mea, chiar nu... dar cu toate astea s-a impacat cu fosta, cu toate astea ne vedem doar pe la hoteluri, ceea ce ma duce cu gandul ca n-o sa ma vada niciodata ca pe o potentiala iubita serioasa. Ca-s doar un breloc. Ce ma face sa scriu azi, e ca sunt intr-o perioada fertila si el a calculat sa raman. Daca raman, de ce ar vrea sa mai stea cu aia? De ce nu-i cu mine? De ce se risca sa aiba copii cu mine daca nu sunt ceea ce-si doreste de fapt?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Si chiar daca presupunem ca este adevarat ca el a calculat ca tu sa ramai insarcinata, tu atat de naiva esti incat sa aduci pe lume un copil al carui tata umbla cu tine cand are el chef? Ce fel de om esti? Esti imatura si iresponsabila! Daca baiatul te cheama prin hoteluri, mi se pare genul de baiat golanas, care vrea sa umble din floare in floare, atat cat i se permite. Nu te iubeste iar de respectat...nici atat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil el a calculat sa sa te fereasca sa nu ramai, ca nu-i nimeni idioat sa vrea cu tot dinadinsul sa lase femeia gravdia, maia les daca nu este insurat cu ea.

| anonimuIl a răspuns:

Nu îl interesează pe el de tine.

| anonimuIl a răspuns:

Nu face copil.