| Florin2q a întrebat:

Buna,
Am si eu o problema legata de relatia mea cu o fata.
Suntem prieteni de mai mult timp insa acum 6 luni am ajuns intr-o postura intima. Pana sa ajung cu ea in pragul intimitatii nu am fost absolut atras de ea insa am continuat bilateral sa facem sex (am cazut de accord ca vom fi un fel de prieteni cu beneficii )fiindca ne intelegem foarte bine si in momentul acela aspectul fizic nu ma deranja.
Problema este ca de aproximativ o luna, nu ma mai atrage deloc, a inceput sa imi fie rusine cu ea, simt un sentiment de scarba fata de mine in momentul in care o vad dezbracata. Ma gandesc cum de am ajuns eu sa fac sex cu ea.
Ma aflu intre ciocan si nicovala deoarece ea s-a indragostit de mine si vrea relatie cu mine, lucru pe care eu nu il vreau. Nu stiu cum sa ii explic. Nu ii pot spune ca nu ma atrage deloc fizic deoarece acest lucru o poate face sa se simta neatractiva. Nu mai pot continua nici asa fiindca nu vreau sa o amagesc. Ma simt foarte vinovat ca s-a ajuns in postura asta, ma simt mizerabil, ma simt vinovat.
Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: ii spui ca te-ai indragostit de altcineva si ca vrei sa inceteze relatia cu ea.
Nu trebuie sa-i dai amanunte ca nu te mai atrage fizic, ca ti se face sacarba sau nu, ci pur si simplu, cu bun simt si decenta, ii spui ca-i multumesti frumos pentru beneficiile primite pana acum, dar acum ai deja pe altcineva in viata ta si nu mai este necesar sa continuati relatia sexuala.

| mihai69 a răspuns:

Spune-i că ai găsit pe cineva cu care vrei să începi o relație și din păcate nu mai poți continua cu ea.

| sofisis a răspuns:

Nu merge pe partea atractiei. Mergi pe partea sentimentala. Spune-i ca din pacate tu nu esti indragostit de ea si deci nu poti forma un cuplu cu ea. Si bineinteles nu mai face sex cu ea deloc.
Dar, daca nu te superi ca te intreb, ce anume consideri ca e in neregula cu corpul ei?

| Adelin0114 a răspuns:

Clar orice ai face nu I spune ca nu te mai atrage fizic sau ori ce altceva care s-o facă sa se simtă prost pentru început rareste discret întâlnirile cu ia după o perioada spune-i ca nu vrei sa mai faceți sex pentru ca te-ai indragostit de altcineva și te gândești numai la acea persoana și nu vrei s-o folosești doar ca satisfacție și după rămâneți doar prieteni
Succes