| AbstractDoll a întrebat:

Relatie vs prieteni cu beneficii.
Vreau pareri.

Răspuns Câştigător
| Teufelchhhen a răspuns:

Desigur o relatie e imprevizibila. Se poate destrama usor. Poate sa te insele in cel mai rau caz. Eu am opta pentru prietenie, uite de ce:
ajutorul, amuzamentul, moralalaughing doar un prieten adevarat poate sa le ofere.
Un prieten adevarat nu te lasa balta. Iti e mereu alaturi.
Stiu ca nu prea sunt convingator dar o relatie vs prietenie ar fi 0-100winking

| Voidwithin a răspuns (pentru Teufelchhhen):

Sti ca pe la 50 ani nu o sa mai sti nici un prieten, toti pleaca.In schimb relatia daca e sa dureze dureaza toata viata.

3 răspunsuri:
| NoLiesJustLove a răspuns:

Pai as zice prieteni pentru ca tot timpul iti sunt alaturi la bine si la greu dar daca e sa ma iau si dupa prieteni pot sa stric o relatie care poate ar fi rezistat. Asa ca asa fi 50 la 50. Prietenii nu iti pot fii alaturi pana o sa mori pe cand o relatie rezista si dincolo de lumea asta.

| teo6dia4c99 a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine alegi prieteni cu beneficii, pentru ca e mai ok si e posibil ca dupa se se ajunga la o relatie. Intre prietenii ti-e mai usor sa discuti, poti sa spui aproape orice si nu ai atatea obligatii.