| xSkrillex a întrebat:

Am un stres imens.
De curand am facut sex cu prietena mea si ea in seara aceea mi-a spus ca ciclul i s-a terminat in ziua aia la amiaza.
Ea fiind virgina prima data am incercat fara dar am observat ca a sangerat decat foarte putin apoi am pus prezeevativul si am continuat si abia atunci a aparut sangerarea "adevarata". In dimineata urmatoare ea imi spune ca i-a venit din nou menstruatia si mi se pare ciudat.
E posibil sa o fi lasat insarcinata desi sunt sigur ca nu am ejaculat in ea dar am incercat prima data neprotejat?
Specific ca ea nu are ciclul regulat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vezi ce poti sa patesti atunci cand te apuci de un lucru fara sa te informezi in mod corect inainte de incepe activitatea? Iti apar dureri de cap dar care in cazul tau sunt complet...inutile. laughing In mod absolut sigur nu ai nici cele mai elementare informatii deci de cunostinte nici nu poate fi vorba, in privinta mecanismului prin care se realizeaza procreerea umana. Sangerarea aparuta a doua zi, dupa terminarea sexului de dezvirginare a reprezentat de fapt continuarea menstruatiei fiindca aceasta nu era terminata complet in momentul dezvirginarii. In alta ordine de idei, probabil ca vei invata si intelege si tu ca formarea unei sarcini cel putin teoretic este aproape IMPOSIBIL sa se produca in urma unui sex intretinut in perioada zilelor de menstruatie chiar si in cazul in care este vorba de un ciclu menstrual de tip NEREGULAT si sperma ajunge in vagin in mod accidental sau intentionat. Probabilitatea de a se forma o sarcina in conditiile descrise este extrem de mica, de sub 5% in procente. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio panică man.
Trimite fata la ginecolog - asta face orice muiere după dezvirginare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica maimutele chircite cu 10000 ani in urma nu-si puneau intrebari de genul asta si viata a mers mai departe. Au venit demonii si le-a bagat in morminte asezate in picioare.