| AdinaCrissa a întrebat:

as avea nevoie de un sfat sau de o parere.

VA ROG! (funda)

Deci: am 15 ani(aproape) si sunt cu primul meu prieten de jumatate de an. El are 20 si sta in italia. Mi-a demonstrat de nenumarate ori ca ma iubeste. love struck:X:Xeste total diferit de baietii din ziua de azi si nici nu se pune problema ca ar vrea sa profite de mine. repet: este un baiat cu toate calitatile!(nici macar nu fumeaza).

Insa, nu stiu cum sa explic: adica toata lumea imi zicea ca la primul sarut(care a fost cu el) o sa simt fluturi si o sa vreau sa nu se mai termine, si o sa imi bata inima si chestii de genul acesta. insa nu simt nimic din toate astea. simt ca il iubesc si ca e baiatul perfect pentru mine(pentru ca la fel sunt si eu: cuminte, la locul meu, cu capul pe umeri etc), dar totusi? Oare sunt prea mica...ca sa imi dau seama cu adevarat de sentimentele mele? sau asa voi face toata viata: o sa schimb prietenii ca pe sosete din cauza ca nu o sa stiu ce sentimente am fata de ei, si astfel o sa ii las pe toti.

Mentionez ca relatia noastra este la distanta, desi in fiecare seara vorbim pe mess si ma suna in fiecare zi cate o jumatate de ora.
P. S. parintii stiu de el
Va rog dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Depinde de persoana. Dupa mine,din ce ai explicat tu aici, aveti o relatie foarte frumoasa, si tu esti o norocoasa. dupa parerea mea va potriviti foarte bine. si daca parintii stiu si sunt de acord, iar este foarte bine! Nu cred ca o sa schimbii prietenii ca pe sosete, pentru ca s'ar putea sa ramai cu el (dupa mine sigur ramai cu el (ar trebui)) smug ce relatie frumoasa :X nu esti prea mica, de la varsta asta incepi sa-ti dai seama de sentimente. Nu te mai agita, ca aveti o relatie frumoasa :* si de obicei relatiile la distanta nu merg, sau se,, slabesc'' sa spun asa.dar a voastra e perfecta smug :* pup

2 răspunsuri:
| adrianajollie a răspuns:

Pai uite, asa sunt si eu big grin. Mai tii cumva si la alt baiat? Sau mai placi alt baiat? La mine asta e cauza - fostul meu prieten.
Nu stiu eu zic sa nu te desparti de el, mai ales ca aveti o relatie foarte frumoasa, se vede ca va iubiti, va potriviti si daca si parintii sunt de acord este cu atat mai bine!
Nu stiu daca asa va fi toata viata dar, mai asteapta poate e distanta de vina... Nu-l pierde dca zici ca e diferit fata de baietii din ziua de azi... intr-adevar se gasesc greu baieti ca astia, esti norocoasa felicitari, ai grija de " achizitia " ta. Am avut si eu sansasa fiu cu un astfel de baiat, dar am ratat`o pentru. unul care isi batea joc de mine cum stia el mai bine tongue. Asa ca nu face si tu la fel.
Succes:*!
fundabatting eyelashes?

| andreisandu28 a răspuns:

Cupleaza-te si tu cu toti astia de 20 de ani dupa itallia,spania, Germania, franta