| Deyutza_9947 a întrebat:

As avea o intrebare : Daca iti vine ciclul de doua ori in aceeasi luna e ceva rau? Ast Rasp MUltUmEsC!

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Depinde de perioada dintre cele doua, daca de ex ti-a venit pe 1 si ciclul tau este de 28 de zile, e normal sa iti vina de 2 ori intr-o luna!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da e rau si poate fi semnul unui dezechilibru hormonal grav. Presupun ca te referi la faptul ca iti vine ciclul la un interval mai mic de 21-28 de zile.
Daca esti foarte mica si ti-a venit ciclul de mai putin de 2 ani, se va normaliza cu timpul. Totusi, daca se repeta de mai multe ori, vorbeste cu mama ta sa te duca la medic fiindca e ceva in neregula.
Daca esti mai mare si ai avut inainte menstruatii normale, atunci du-te repejor la medicul ginecolog. daca esti virgina, nu te va consulta ca pe femei, iti va face o ecografie si niste analize.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Neobisnuit=anormal! Du-te imediat la control ginecologic, si eventual endocrinologic!

| Crs a răspuns:

Pai depinde... poate ai racit si de aceea...winking

| mioara a răspuns:

Du-te la un ginecolog, nu stiu ce surprize vor fi.

| lora_9285 a răspuns:

Depinde de ce varsta ai. Daca ciclul nu tia venit de mult, atunci nu este o problema.

Orice sangerare in afara de cea menstruala este considerata o neregula.Atunci, este idicat sa te prezinti la un control ginecologic.

| alexandra_3253 a răspuns:

Nu-i nimic rau ...depinde de organismul fiecarei persoane...winking

| poosik a răspuns:

Poate fi daca te inerbezi mult sa iti mai vina odata. Dar cea mai buna solutie e sa consulti un ginecolog

| evilspoon a răspuns:

Ins ca te cureti sad... definitiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de doua ori.si nu am nimic...deci cred ca sunt multe motive sati vin ciclul mai des...mai ales ca eu ma plimb cu bicicleta...alerg...