| Sotyy a întrebat:

as vrea sa aflu ceva, dar din partea fetelor. Cum vi se pare... un baiat care vb urat cu persoana iubit si o are mai mult pentru interes sau un baiat care este glumet si ar da orice sa aiba langa el o fata pe care s-o iubeasca si sa aiba grije de ea? Din aceste 2 feluri de baieti ma observat ca primul are mai mult "succes" sa zicem decat cel de-al doilea, pentru ca el se joaca cu naivitatea si iubirea ei, pe langa celalalt care este pus sa fie tratat de ea ca un om simplu.

9 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Ni se spune cand suntem mici ca "cine ne tachineaza ne iubeste" dar in realitate nu este deloc asa.Persoana aia se comporta urat cu un motiv, si ala e ca nu tine deloc la tine. Oricat am incerca sa ne mintim ca de fapt ne iubeste si alte povesti, nu acesta este adevarul.Tu te-ai putea purta urat cu cineva pe care il iubesti? Fetele imature aleg pe cei care se poarta urat pe principiul ca este mai interesant, dar odata ce cresti in varsta nu iti vei mai dori asta si incepi sa fi mai precaut, la primele semne ca ceva nu e in regula pa si la revedere.

| RAY a răspuns:

Eu isi voi da un raspuns neutru, niciodata sa numai intrebi asa ceva,nu noi alegem ceea ce ne place, tu alegi sasi placa dulciurile? unele haine? fetele frumoase? una spunem in varianta constienta alta facem cand intervine subconstientul nostru care ne dicteaza ceea ce ce ne place,ceea ce nu ne place, simtul umorului nu atrage sexual, nici carcaterul, singurul lucru care atrage sexul opus este fizicul atat apoi conteaza carcaterul sa fie pe placul nostru,dar degeaba ai suflet de ingereas si arati naspa,fetele prefera un barbat inalt,frumos,musculos care sa le protejeze si sa aiba carcater de om hotarat, serios, indiferent, rece, popular

| Sotyy explică (pentru RAY):

Adica daca ai fi mic de statura si esti glumet, arati bine ( pe varianta cu "muschi" cum ai spus tu ), te mai porti si bine tot nu inseamna nimic pe langa altu care e inalt si crede ca are lumea la piciore?

| RAY a răspuns (pentru Sotyy):

Eu daca mias cauta pe cineva care sa ma protejeze as alege unul inalt, fetele cauta protectie asta cauta ele,daca tu ai cunoaste una urata ar conta daca ar fi glumeata? totul sta in aspectul fizic, cei frumos si la dumnezeu i place cei urat nici la dracu nu-i place asta e adevarul, fetele cauta un barbat nu un copil de care sa aiba grija, nu toti cei care sunt inalti sunt asa, sunt si tipi ok, acuma daca vor unu tupeist normal ca da, uitate la tipi populari sunt aia pampalai?

| LeKaAlex a răspuns (pentru RAY):

Ai uitat sa zici ca fetele se uita dupa baieti badboy, adica le trebuie protectie un badboy ( glock, ak-47, RPG, katana, arme albe lol ) pai daca ar fi asa cum zici tu numai 40% baieti din lumea asta ar vrea prietena, weed is hard

| RAY a răspuns (pentru LeKaAlex):

Mai putin chiar,parerea mea este ca fetele plac doar o mica parte din barbati cu restul se compromit, acest lucru este valabil la ambele sexe,sa fim seriosi cati din noi avem fata viselor sau barbatul viselor langa noi, dar totusi avem un partener prin compromis, de frica singuritati, societati, religiei etc

| DeathOfDreams a răspuns:

Doar o persoană jalnică, cu standarde minime ar alege prima varianta.
Tipele într-adevăr inteligente, vor alege mereu persoana care le iubeşte şi le tratează cu respect.

| NH4OH a răspuns:

Un idiot.

| Vanessa14 a răspuns:

Deci eu as prefera un baiat rau si puternic care te poate apara si sa fie rebel dar desigur sa te iubească.Si sa nu profite, desigur sa fie genul ala misterios si popular