| anonim_9012 a întrebat:

Asa o situatie! Am prieten de jumate de an, el insa a fost plecat 3 luni peste hotare. Eu toata vara l-am asteptat cumintica acasa, insa de curind am cunoscut un baiat care mi-a placut mult. Azi s-a intors prietenul meu acasa si ne-am vazut si am inteles ca mi-a cam trecut iubirea. Doar ca nu pot sa-i zic asta, mi-e mila de el, ca stiu ca ma iubeste mult. Si cu baiatul pe care l-am cunoscut de curind, as putea sa am o eventuala relatie, ptu ca si el m-a placut. Eu insa sunt confuza, nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

1)Situatia ta pute rau, e un mare ****.
2)Nu ai cum iesii din aceasta situatie fara sa-l ranesti pe tipul care l-ai asteptat si el te-a dorit atata timp si sa pastrat pentru tine iubindute cu adevarat si cand s-a intors, ghici ce? Iubirea lui... NUL MAI IUBESTE, tu cum te-ai simti? Oribil nu? Dar asta e... sufera mult o sa fie devastat etc (probabil) dar cu timpu o sa ii treaca
3)Partea buna,asa cum a zis aney,spune-i asta in fata (normal,te va considera o curva, asa cum te consider si eu daca ma pun in locul lui) dar fiind vina ta trebuie sa lasi orgoliul la o parte si sal lasi sa se pishe pe tine nitel(daca o va face) macar atata ii lasi si lui inainte de a ii face viata un chin, spune-i ce simti pentru celalalt si cum sta treaba iti pare rau ai fost proasta bla bla bla (poate il faci sa sufere mai putin)
3)Esti sigura 100% ce simti pentru celalalt timp si ca il cunosti destul pentru a fi sigura ca nu o sa-ti traga teapa? Adica,daca renunti la actualul ai terminato cu el, si daca asta te va dezamagi o sa ramai cu nimic (nu ca nu miar place sa ti se intample asa...), si daca DA esti SIGURA atunci du-te la celalalt tip.
4)All bitches like you die in hell.

| aney a răspuns:

Fa ce iti spune inima.
Daca nu il mai iubesti, nu are rost.
Si ii faci un bine si lui...cine ar dori pe cineva care nu raspunde iubirii lui?

| Pikachuuuu a răspuns:

Hi, si eu am trecut printr.o situatie asemanatoare, si o prietena de.a mea la fel. cred ca toate trecem o data in viata prin asta. incearca sa analizezi situtia, gandeste.te si a unul si la celalalt, dar mai ales la tine si la decizia pe care o vei lua, daca tu crezi ca cel de.al doilea baiat este mai bun pentru tine, atunci alege.l pe el, si inca un sfat, daca te vei despartii de actualul tau prieten nu ii spune ceva de genu '' imi pare rau, nu e vina ta, doar eu sunt de vina ''incearca sa gandesti logic si acum mai conteaza si durata relatiei pe care ai avut.o cu prietenul tau, daca ti.ai dat seama ca este baiatul potrivit si ca te place. incearca sa faci alegerea care te va ajuta mai mult pe tine dar ai grija sa nu te faci pe tine sa suferi mai tarziu. mult succes