| Fredie a întrebat:

Ati trait vreodata sau macar ati avut sansa sa vedeti cupluri in care sa existe iubirea aceea din povesti, in care el/ea si-ar da viata pentru partener/a? Ma refer la iubirile acelea faine din filme sau carti unde ei stau impreuna indiferent de necazuri, probleme, suferinta, etc si depasesc orice obstacol al vietii.
Mai exista asa ceva in zilele noastre sau totul se rezuma la aspect fizic, sex si bani (atat pentru femei cat si barbati) si cand ceva din cele de mai sus nu mai corespunde intr o relatie, se alege praful de ea? Merci.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din pacate nu am trait o astfel de iubire, desi mi-as fi doritsad... e adevarat ca iubesc pe cineva din tot sufletul si el ma iubeste, am trecut prin multe impreuna, insa ma indoiesc ca e o iubire iesita din comun, poate el nu simte chiar asa intens ca mine, oricum fiecare iubeste in felul lui.
Mai rar astfel de iubiri, sincere, persoane care sa fie in stare de orice sacrificiu, iubiri care in povesti, ca in filme foarte rar intalnesti.
Am avut si eu odata ocazia de a vedea un astfel de cuplu care cum am spus e foarte rar.
Am cunoscut un cuplu care se iubeau nespus, cel putin asa parea, dar aparentele insala uneori; acum alte aspecte sunt mai importante, cum ai spus si tu sex, bani, aspect fizic, etc...
Eu cred ca s-au iubit foarte mult acel cuplu pe care i-am cunoscut eu pentru.ca i-am vazut pe amandoi plangand unul dupa altul, au facut multe sacrificii amandoi pentru. a fi impreuna si tind sa cred ca exista pe lumea asta iubire adevarata.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, parintii mei, parintii tai, ai lui vecinu'...etc

Doar pentru ca nu se dau in spectacol si nu a aparut o ecranizare a iubirii lor nu inseamna ca e doar o poveste fada si neverosimila!

Dragoste ca in filme o sa vezi...ghici unde...DOAR in FILME!

Filmele sunt facute ca sa fie vizionate, cumparate si se bazeaza pe nevoia noastra de a urmari scenarii siropoase si utopice!hee hee

Fiecare poveste de dragoste, chiar daca rezista sau nu, e frumoasa in felul eihappy

| Bacemi a răspuns:

Exista cazuri insa eu nu am avut norocul sa traiesc asa ceva.

| StropiDeDor a răspuns:

Sincer, eu iubesc asa si sunt dispusa sa il iubesc in continuare la fel! insa, doar eu iubesc asa. el nu, din pacate! dar, asta e viata.
nu stiu cati(baieti in special)pot iubi fara vreo prejudeacata, sau fara sa ravneasca la alte fete, chiar daca tu ii oferi tot ce ai tu mai bun!
dar sunt si fete deopotriva care iubesc "materialul"