| Asly a întrebat:

Bună!
Azi,in firobuz au urcat niște puștani de vreo 16-18 ani de la scoală, făcând mult zgomt de râsete și glume nepotrivite și pe lângă asta au inceput să se ia de o fată(colegă presupun)și să o jigmească si să i mai de-a câte-o palmă peste dos etc.Scena oribilă se intâmpla in firobuzu plin de oamenii. Săraca fată nu m-ai putea de rușine, iar când am coborât o colegă care era că mine a fost pipăită la fund.
Intrebările mele sunt in special pentru băieți:
Ce părere aveți de asemenea "șemecheri"?
Ce mare brâză e pentru voi să pipăiți o tipă care nu e prietena voastră?
Ce e așa smecher in a face glume de c...t in gura mare pe firobuz?

10 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Cand nu ai cu ce, atragi atentia cu ce poti. Asta este toata filozofia din spatele actiunilor lor.

Sa le spui ceva, nu rezolvi nimic pentru ca vei fi mancat de ei pentru ca nimeni altcineva nu o sa sara de partea ta. Oamenii sunt fricosi.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru zNCrys):

Nu e normal ca oamenii să nu intervină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia nu sunt "smecheri". In cazul de fata sunt doar niste lichele, scursuri ale societatii, cioflingari. Ratati facuti la betie pentru alocatia de 80 lei. Astfel de specimene in fata mea sunt un NIMENI. Si ei recurg la astfel de gesturi ca sa atraga atentia asupra lor. Sunt oameni ignorati de societate si incearca sa para si ei interesanti in fata altor oameni.

Si tu,ca om nemultumit ce ai fost de comportamentul lor,nu ai sarit si tu cu gura pe ei? A,sa inteleg. De frica ca ti-o iei. Iti zic ca si la Brasov am vazut intamplari de gen in mijloace de transport,numai ca "baietasii" au coborat la prima sau a doua statie cu hainele rupte pe ei. Asta in perioada in care aveam si eu "gasca". Si eu am fost in preajma multor smecheri de prin cartier, numai ca sa fiu al naibii... Niciodata nimeni din gasca nu s-a legat aiurea de vreo fata/femeie de pe strada. Poti fi smecher fara sa faci din astea, dar ce sa mai zic. Unii cred ca arata cat de smecheri sunt. Cand, de fapt, arata cat de prosti sunt.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei baietii de genul nu pot impresiona cu cartea, aspectul fizic, si vor sa impresioneze doar abuzând o fata. Dar traim in Romania in Spania daca abuzezi o fata, si cu o palma, in 5 minute maxim, garda in fată si direct la parnaie. Eu daca eram baiat ii aruncam din microbuz, dar si soferul nicio reactie, sau cineva din microbuz sa zica, indiferenta isi spune cuvantul. Dar si ca fata eu in locul ei le dadeam 10 palme, injurii ca la usa cortului etc. Ei pipaie, pentru ca sunt obsedati sexual, de asta+++ e o boala psihica.

| Shimozukushiki a răspuns:

Ai folosit deja de 3 ori cuvântul „firobuz" și deja a început să mă zgârie pe creier, prima dată am crezut că ai ceva probleme/fixații, dar apoi am văzut că așa se numește un AUTObuz de-acolo din Timișoara
1. De cuvântul „șemecheri" nu am auzit deci nu-ți pot răspunde la această întrebare

2. (Nici de „brâză„ n-am auzit dar voi încerca să trec peste).
Nu e deloc frumos să pipăi/atingi/să-ți freci mâinile/picioarele/penisul de o fată nici dacă e colega ta, nici dacă e prietena ta. Eu unul nu aș face așa ceva, 1 poate pentru că acea fată s-ar supăra și s-ar simții jenată, și 2 e un gest de golan, de om needucat, „țăran" (și aici nu mă refer la om ce se ocupă de cultivarea pământului)

3. La această întrebare nu-ți pot răspunde pentru că nu am fost în Timișoara ca să văd cum e cu „firobuzul" dar. uitându-mă pe net, am văzut că sunt destul de întâlnite fazele de genul.

| Lichan1 a răspuns:

Ăia nu-s șmecheri sunt niste prosti care vor sa se dea mari și tari eu nu am făcut nici o dată asta de oare ce nu-mi place sa vad pe cineva suferind mai ales o fata.