| andraa16 a întrebat:

azi m-am masturbat cu ceva suptire cam de un deget si mi-a curs sange si acum imi curge, e menstruatia sau e posibil sa ma fi dezvirginat? nu am chef de glume! msss, funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai ranit, probabil ti-ai rupt singura himenul, de aiciea sangele!

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a-ti fi lezat/rupt din neatentie/greseala himenul si astfel sa se fi produs DEFLORAREA ''pasaricii'' tale exista, insa probabilitatea de a se fi si intamplat asa ceva in realitate este destul de mica. datorita faptului ca obiectul folosit a fost subtire si in consecinta putea sa treaca cu usurinta prin perforatia, gaura existenta in himen. De asemenea in cazul in care s-ar fi produs deflorarea, sangerarea ar fi fost neinsemnata si probabil si de foarte scurta durata. Deoarece sangerarea se produce/manifesta in continuare si curge si in acest moment, se poate aprecia ca este vorba de sangerarea menstruala. Indiferent de ceea ce s-a intamplat in realitatea esti in continuare VIRGINA, si vei ramane asa pana in momentul in care vaginul tau va fi penetrat de catre un penis adevarat/real al unui baiat/barbat prin intretinerea primului act sexual real din viata ta. Multa sanatate!

| andraaa16 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tot eu sunt, nu m-a durut deloc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andraaa16):

Deflorarea, adica o eventuala rupere a himenului de regula nu va provoaca/produce o durere, apare de obicei doar o usturime si un oarecare disconfort, fiindca durerea intensa/puternica apare doar in cazuri/situatii destul de rare mai ales atunci cand himenul este mai gros si lipsit de elasticitate.

| Gal124 a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim cand trebuie sa iti vina tie ciclcul, dar este posibil sa fi rupt himenul, teorectic esti tot virgina pana la primul contact sexual, dar in cazul in care ai rupt himenul cand vei face prima data dragoste/sex cu un baiat si ii spui ca esti virgina posibil sa nu te creada pe cuvant in momentul in care el isi baga veverita la tina in scorbura si nu da de acel 'perete', anyway depinde si daca te-a durut sau nu exista posibilitatea sa fie si sange de la ciclu sau doar sa fi zgariat peretele himenului, bafta si sanatate.